Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Prima Plus oslávi dva roky, začne pridávať aj akvizície

03.12.2018, 12:09 | reb | © 2018 News and Media Holding

Česká mediálna skupina Prima vstúpila kanálom Prima Plus na slovenský trh v roku 2017. V súčasnosti vysiela premiérové tituly vlastnej tvorby, spravodajstvo a publicistiku. V novom roku rozšíri program aj o vybrané akvizičné tituly.

  • Tlačiť
  • 0

Program televízneho kanálu Prima Plus sa popri vlastnej tvorbe postupne začne rozširovať aj o licencované formáty. Znamená to, že televízia má k časti obsahu práva aj pre slovenský trh. 

„My sme už deklarovali, že sme sa v súvislosti s rozširovaním programovej ponuky Prima Plus aktívne zaujímali o možnosti na trhu, avšak tieto sa úplne nezhodovali s očakávaním divákov či našimi možnosťami. Snažíme sa preto hľadať také voľné tituly, ktoré máme overené aj v Českej republike a myslíme si, že môžu vhodne doplniť vysielanie Prima Plus,“ hovorí Martin Cepek, Business development director skupiny Prima.

Na základe podnetov divákov podľa M. Cepeka v tomto roku vyrokovali aj práva pre vysielanie ďalších relácií, ktoré sú podmienené licenciami. Od leta tak pribudlo do štruktúry stanice Ano, šéfe! a od druhej polovice decembra sa pridá česká Partička. 

Kanál zaradí čoskoro pre slovenských divákov prvý zahraničný seriál – Julie Lescautová, pobeží od štvrtej série. „Na českom trhu ho prináša pravidelne náš kanál Prima Krimi, a tak môžeme skonštatovať, že napriek faktu, že sa nakrúcal cez dve desaťročia, patrí svojím spracovaním, dĺžkou príbehov i hereckými výkonmi medzi stále divácky populárne tituly,“ doplnil M. Cepek. Do programu sa dostane od 4. januára 2019 - vysielať sa bude každý piatok o 20:15.

Od nového roku budú môcť diváci Primy Plus sledovať aj detektívny seriál z pôvodnej tvorby Primy s názvom Polda v hlavnej úlohe s Davidom Matáskom, ktorý dosiaľ vysielaný nebol. Na Prima Plus pôjde od 5. januára – v sobotnom nasadení o 20:15.

Od polovice januára budú opäť vždy v pondelok a v stredu o 20:15 pripravené premiérové diely seriálu z lekárskeho prostredia Modrý kód.

V utorok a vo štvrtok o 20:15 bude na stanici zaradený komediálny seriál Krejzovi. V stredu o 21:35 bude pravidelne naďalej v programe Show Jana Krausa.

Neprehliadnite

Utorky a štvrtky o 21:35 bude vo vysielaní Primy Plus reprízovaná relácia Ano, šéfe! so Zdeňkom Pohlreichom. V nedeľu o 21:25 bude kanál vysielať spomínanú českú Partičku – improvizačná šou v minulosti bežala aj na Markíze.

Pri slovenskej stanici počítala Prima s postupným získaním 2-percentného trhového podielu. Share stanice sa však v súčasnosti pohybuje nižšie – na úrovni 0,5 – 0,6 percenta v cieľovke 12+. Nova International je na obdobných číslach s doterajším týždenným maximom 0,8 percenta. 

  • Tlačiť
  • 0

Tagy FTV Prima, Prima plus

Diskusia (0 reakcií)