Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom
Objednajte si denný súhrn správ
Vyberiete si len témy, ktoré vás zaujímajú.
Zasielanie newslettra kedykoľvek vypnete.

Pri nakrúcaní seriálu Walking Dead sa smrteľne zranil kaskadér

17.07.2017, 09:26 | SITA

Pri nakrúcaní ôsmej série populárneho seriálu Walking Dead, známeho aj pod názvom Živí mŕtvi, sa smrteľne zranil kaskadér. John Bernecker počas stredajšieho nakrúcania spadol a utrpel vážne zranenia hlavy, ktorým následne podľahol, informoval v piatok koroner z Coweta County Richard Hawk.

  • Tlačiť
  • Poslať e-mailom
  • Oznámiť chybu
  • 1

Ako uviedol koroner, J. Bernecker, ktorý si zahral napríklad vo filmoch Logan: Wolverine či Rýchlo a zbesilo 8, zomrel v dôsledku tupého nárazu hlavy a jeho smrť považujú za náhodnú.

Nehodu už vyšetruje americká Agentúra pre bezpečnosť a ochranu zdravia pri práci (OSHA) a odborová organizácia Screen Actors Guild-American Federation of Television and Radio Artists (SAG-AFTRA). Ako informoval portál Deadine, ide o prvé úmrtie kaskadéra v USA po sedemnástich rokoch.

Podľa zdrojov portálu J. Bernecker s ďalším hercom nacvičoval bojovú scénu, ktorá sa mala skončiť pádom z balkóna, ale kaskadér zle našliapol a zrútil sa na betónovú podlahu.

V nemocnici ho vyhlásili za mozgovo mŕtveho a v piatok ho odpojili od prístrojov. Berneckerova rodina sa rozhodla darovať jeho orgány potrebným cez neziskovú organizáciu LifeLink of Georgia, píše ďalej Deadline.

Televízia AMC, ktorá za vznikom seriálu stojí, zas v piatok oznámila, že pre kaskadérovu nehodu dočasne pozastavuje nakrúcanie.

Walking Dead vzniká podľa rovnomenného komiksu Roberta Kirkmana, pričom sa zameriava na následky apokalypsy, ktorá zmenila ľudí na zombie. V centre príbehu je skupina jednotlivcov, ktorí nešťastie prežili.

Na čele s bývalým policajným dôstojníkom Rickom Grimesom v podaní Andrewa Lincolna cestujú naprieč USA a hľadajú si nový domov, v ktorom by ich neohrozovali zombie. Čím je ich situácia bezútešnejšia, tým viac ich vôľa prežiť núti robiť takmer čokoľvek.

Projekt si v roku 2011 vyslúžil nomináciu na Zlatý glóbus v kategórii Najlepší televízny seriál - dráma. Na konte má tiež 15 nominácií na Primetime Emmy, pričom dve z nich premenil na víťazstvo.

  • Tlačiť
  • Poslať e-mailom
  • Oznámiť chybu
  • 1

Tagy Walking Dead