Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Pred sídlom gréckej televízie vybuchla bomba, skloňuje sa útok na demokraciu

17.12.2018, 10:10 | TASR | Mediálne.sk

Silná bomba vybuchla v noci na pondelok pred budovou súkromnej gréckej televízie Skai. Explózia spôsobila značné škody, nevyžiadala si však zranenia, informovala agentúra AP. Politici hovoria o útoku na demokraciu.

  • Tlačiť
  • 0

Tagy

Grécko

Polícia oznámila, že k výbuchu došlo o 2:35 miestneho času (1:35 h SEČ) pred hlavným sídlom televízie v pobrežnej oblasti neďaleko hlavného mesta Atény.

Po telefonických vyhrážkach pred výbuchom úrady nariadili evakuáciu budovy. K zodpovednosti sa zatiaľ nikto neprihlásil. V minulosti však v Grécku už na sídla médií útočili ozbrojené krajne ľavicové a anarchistické skupiny, pripomína AP.

Výbuch bomby v televízii odsúdili miestni politici. Grécky premiér Alexis Tsipras uviedol, že išlo o „zbabelý útok temných síl na demokraciu ako takú“. Dodal, že útočníci svoj cieľ určite nedosiahnu a prejavil solidaritu s novinármi a pracovníkmi televízie.

V budove gréckej televízie vybuchla bombaZdroj: TASR

Ako útok na demokraciu opísala výbuch aj ministerka obrany Olga Gerovasiliová. „V každom prípade to ešte viac posilňuje boj o demokraciu a tento čin ho určite neohrozil,“ povedala politička, ktorá televíziu navštívila spolu s policajtmi, píše anglická verzia gréckeho denníka Kathimerini.

  • Tlačiť
  • 0

Tagy Grécko

Diskusia (0 reakcií)