Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Práca reportéra aj zápas so samotou. Prichádza film o Andrejovi Bánovi

08.10.2019, 16:52 | reb | © 2019 News and Media Holding

Na Medzinárodnom festivale dokumentárnych filmov v Jihlave bude mať premiéru snímka Raj na zemi o reportérovi Andrejovi Bánovi, ktorý vznikol v produkcii Mphilms a koprodukcii RTVS. Tri roky ho nakrúcal režisér Jaro Vojtek, ktorý prostredníctvom intímnych rozhovorov a spoločných putovaní po svete zachytával reportérovu „prácu aj zápas so samotou a psychickými problémami“.

  • Tlačiť
  • 0

Tagy

RTVS

„Raj na zemi je príbehom o Andrejovi Bánovi a Európe, o vojnovom reportérovi a svete. Jaro Vojtek prechádza s fotografom, novinárom a dlhoročným priateľom Irak, Kosovo, Gruzínsko a spoločne nachádzajú ľudí, ktorí prežili vojnové konflikty – ľudí, zabudnutých ľuďmi,“ uvádza sa v popise filmu.

Hlavnou témou bude osobný príbeh A. Bána, ktorý tri desaťročia zaznamenáva príbehy obetí vojen či prírodných katastrof od Kosova, cez Gruzínsko či Afganistan po Haiti.

Neprehliadnite

A. Bán pracuje od roku 1987 pre domáce a zahraničné médiá, venuje sa najmä reportážam z krízových oblastí sveta, kam sa opakovane vracia. Momentálne je reportér a fotograf Denníka N, predtým písal do časopisu .týždeň.

Vojtek: Film je naším dialógom

Reportér založil v roku 1999 počas vojny v Kosove organizáciu Človek v ohrození, ktorú aj trinásť rokov viedol. Je autorom niekoľkých kníh a držiteľom ocenení ako Novinárska cena, Picture of the Year, Krištáľové krídlo, Biela vrana či Gypsy Spirit.

Vo filme Raj na zemi priblíži nielen svoju prácu, ale aj osobnosť. „S Andrejom putujem 

Dočítajte celý článok s predplatným TRENDU

už od 94 centov / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Sektorové rebríčky, hospodárske výsledky firiem
  • Obmedzenie reklamy na TREND.sk

Odomknite článok cez SMS
s týždenným predplatným len za 1,90 €

Získajte prístup za pár sekúnd cez SMS objednaním týždenného predplatného TREND Digital s automatickou obnovou.

Viac informácií.

  • Tlačiť
  • 0

Tagy RTVS

Diskusia (0 reakcií)