Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Potvrdené: Markíza sa vráti v júni na anténu, v platenom režime

18.05.2017 | Martin Poláš

Diskusia (19 reakcií) Pravidlá diskusie

18.05.2017 | jannys

Aj tak sa im nezvýši sledovanosť. Môžu robiť čo chcú. Pokiaľ sa nevrátia ZDARMA cez anténu do DVB-T, tak im stále bude klesať sledovanosť. Cez anténu sledovali vysielanie hlavne stredná a staršia generácia - dôchodcovia, a práve o týchto divákov odchodom z antény z DVB-T prišli... Takže môžu robiť čo len chcú, pokiaľ nevrátia bezplatný príjem "svojim" divákom o ktorí ich pripravili budú len klesať. Ako nazvať TV, ktorá sa vykašle na svojich divákov, tým že ich odstrihne na anténe ? ? ? Preto ak sa nevrátia ZDARMA na anténu, tak ich seriály, filmy, telenovely a ďalšie relácie nebudú mať sledovanosť, lebo práve toto sledovala stredná a staršia generácia - dôchodci a práve títo diváci nemajú prístup k vysielaniu zdarma. A ak sa aj vrátia do PLATENÉHO DVB-T, tak nebudú mať vyššiu sledovanosť, lebo ak diváci neprešli na PLATENÝ satelit, káblovky, IPTV, neprejdú ani na PLETENÉ DVB-T. A tí diváci, čo na ich odpurúčanie už prešli na satelit, káblovky, IPTV, tak už tam objavili množstvo iných programov a bez reklamy a na nich si ani nespomenú... Sami sa potopili. Takže buď sa zavčasu spamätajú alebo skončia... Predtým, keď odchádzali z antény, som im do telky písal, že sledovanosť cez anténu je určite oveľa vyššia ako 33 %, ktoré udáva Towercom, lebo veľa divákov ani nevie, že to čo sledujú na telke im ide cez individuálnu anténu na streche alebo cez spoločnú televíznu anténu na streche a preto to neuvedú do prieskumov. Preto môj odhad je, že vysielanie cez anténu prijíma cca 45 - 50 % divákov (v Čechách je to viac ako 60 %). A ďalšia vec, diváci do prieskumov uvedú, že majú príjem na hlavnom televízore (obývačka) cez satelit, káblovky, IPTV. Ale to, že v 2., 3., 4. ... izbe / miestnosti (kuchyňa, jedáleň, spálňa, detské, hosťovské) majú ďalšie televízory, kde im ide signál z antény to už neuvedú!!! Ale nebrali to v úvahu, keď som ich nato upozorňoval, ani mi neodpísali... Komu niet rady, tomu niet pomoci... Tak im treba ! ! ! P. S.: Oni tvrdia, že je to len 10 % divákov, ktorí sledujú vysielanie cez anténu :o Cha, cha, cha... No keby to bolo len 10 % divákov, tak určite nie sú tam, kde sú so sledovanosťou po odchode z antény z DVB-T... Je to cca 45 - 50 % divákov, ktorí sledujú vysielanie cez anténu!!! Signál cez spoločné televízne antény prijímajú okrem panelákov aj penzióny, hotely, nemocnice, administratívne budovy, školy, štátne inštitúcie a úrady atď. - a to je množstvo divákov!!! A najviac individuálnych antén je na rodinných domoch a chatách.

18.05.2017 | jannys

Už tešíme na tie žvásty Macka Uška, čo nám teraz bude trepať o izbovej anténe, že za peňáze už bude teraz možný príjem toho predpotopného zastaralého vysielania cez anténu, už kvalita príjmu nebude závisieť ani od počasia a ďalšie žvásty a bludy: https://www.youtube...

21.05.2017 | Hatala Miloš

Podľa toho ako sa všetko vyvíja, spiatočka vrátenia sa Markízy do Dvbt Plustelky nebude priamo súvisieť len so sledovanosťou tak potrebnou pre každu TV. Majiteľ CME spoplatní všetky svoje aktivity na všetkých trhoch kde pôsobí. je teda len otázkou času kedy pribudnú do rodiny nespokojných divákov ďalší..Ak by však Dvbt nemalo budúcnosť Markíza by sa nikdy nevrátila spať-klady ktoré nesporne terestriál má neboli nikdy aktívne preferované.. výrazne to pomohlo hlavne sat.technologiám.. dnes je už trh v stabilizovaný a už nič nebráni vývoju Dvbt.Plustelka však potrebuje viac divákov čo znamená lepšie pokryť územia ktoré prechodom na T2 utrpeli,keďže skupina Markíza bude vysielať v 4-tom muxe a nie v pôvodných muxoch je reálny predpoklad navýšenia výkonov vysielačov inak zámer Markízy zvýšiť svoju sledovanosť v Plustelke ostane bez efektu a TV.Joj ostane naďalej vo výhode vysielania Volnej telky kde má stále dostatočnú podporu divákov aj po zmenách peoplemetrového merania TNS kde sa bral ohľad pri výbere respondentov práve odchodom TV Markíza z Dvbt.


18.05.2017 | petox

zverejnil niekedy TC, ze kolko ma predplatitelov PlusTelka?
(btw. markiza? to je co? odkedy vypadli z volneho dvb-t aj som zabudol, ze niekedy boli :-D )

18.05.2017 | jannys

Pozor!!! Môže vzniknúť ešte aj opačný efekt, ktorí si Towertrollovia neuvedomili, že diváci začnú vo veľkom odhlasovať Mínustelku, kvôli kanálom Angeliky a príp. vyšším poplatkom a spoplatneniu ČT1 a ČT2.

18.05.2017 | freeman07

Dúfam, že ich šupnú do Muxu 4 s jeho "excelentným" pokrytím Slovenska (málokde), to by si zaslúžili a mimochodom ČT1 a ČT2 končia v režime volného príjmu (stačil iba príjmač s Irtedom alebo modul Plustelky - nebolo treba platiť mesačne poplatky) to na 100 % kvôli Markíze aby nemali výhodu. Čítal som to akurát teraz na jednom spravodajskom serveri, kde sa s tým pochválil riaditeľ Towercomu. No nemál sa teda čím chváliť. A Markíze to teda divákov nevráti, málo bude takých, ktorí si budú kupovať nový príjmač alebo modul a ešte k tomu aj platiť mesačný poplatok.

18.05.2017 | petox

CT konci v PlusTelke? Kvoli markize?! No tak to si zas pohnevaju este viac divakov dvb-t.
nenasla by sa prosim niekde linka na to, ze CT konci?

18.05.2017 | jannys

Takže kvôli kanálom Angeliky a spol. prídu diváci o ČT1 a ČT2 zdarma... Gratulujem Towertrollom!!! Ďalší klinec do rakvy DVB-T/T2 ! ! !

18.05.2017 | freeman07

Tu je rozhovor s riaditeľom towercomu kde píše aj o konci čt1 a čt2 vo volnom-neplatenom režime: https://www.aktuali...

19.05.2017 | jannys

Tu je www linka, že končí ČT1 a ČT2 zdarma a že sa diváci majú vyjadriť behom mesiac, že či s tým súhlasia, aby boli ČT-čky spoplatnené, tak sa vyjadrujte:

https://www.aktuali...

"keďže presúvame kanály ČT 1 a ČT 2 z tzv. free to air do platenej platformy, dávame našim zákazníkom mesiac, aby sa vyjadrili či s touto zmenou súhlasia alebo nie."

19.05.2017 | petox

dnes uz o tom pisu vsetky media venujuce sa mediam, moj post bol este zo vcera...ale aj tak diky

18.05.2017 | freeman07

Tu je rozhovor s riaditeľom towercomu kde píše aj o konci čt1 a čt2 vo volnom-neplatenom režime: https://www.aktuali...

18.05.2017 | pierre002

tu svoju farmu si mozu kludne nechat..

18.05.2017 | didinko

Sledujem, že jediné, čo vedeniu Zvratkízy nechýba je sebavedomie.

19.05.2017 | EuroSMS

Divaci si kupia tv prijimac, platia koncesionarsky poplatok, elektrinu a sponzoruju SD vysielanie reklamy.
Strata pozicie trhovej jednotky moze byt rovnako docasna, ako pobyt ruskej armady na nasom uzemi.
Pripadne do vymeny riaditela RTVS.

19.05.2017 | jannys

Príspevok z inej diskusie:

A k zrušeniu FREE ČT1+2. Doporučujem vrátiť Towercomu moduly a pýtať si naspäť kúpnu cenu. Seriózne prepočty hovoria, že ak to urobí čo i len 20% divákov, Towercom ČT1+2 bude musieť vrátiť ako Free.

P. S.: Množstvo panelákov využilo dotácie na zdigitalizovanie STA-čiek - Spoločných televíznych antén, kde majú aj ČT1 a ČT2 z Plustelky a teraz môžu tieto spoločenstvá panelákov všetko reklamovať a žiadať naspäť peniaze... (tí ktorí si to hradili v plnej cene bez dotácií)

19.05.2017 | jannys

Mal by sa urobiť zákon, ako chcú urobiť v Českej republike, že pozemné DVB-T / DVB-T2 vysielanie cez anténu (vzdušné šírenie) bude v budúcnosti zadarmo. (Kto chce platenú ponuku má platformy ako satelit, káblovky, IPTV). Rovnako by mali urobiť zákon, ktorý by zakazoval televíziám vysielajúcim množstvo reklám byť v platenej ponuke!!!

Otras ! ! ! Tí čo ste písali, že do Towertrollu prišla nová krv, nové vetry, nová metla… že aké budú zmeny k lepšiemu atď. tak ste sa riadne sekli, lebo je to ešte horšie ako predtým, tie zmeny sú v celku otrasné, likvidačné, desss a hrúza a odnesie si to DVB-T / T2 ako také lebo to bude likvidačné pre túto technológiu ! ! !

19.05.2017 | freeman07

Kedže to dajú do muxu 4 s jeho biedným pokrytím, tak je to ako z blata do kaluže, veľa si nepomohli a ešte čt-ka dali do plateného balíka, erotiku do premium balíka, towercom si určite nepolepší skôr naopak,v podstate je to ešte horšie ako to bolo.

19.05.2017 | jannys

množstvo divákov to odhlási a prijímače vytknú do kontanerov (na elektronický odpad)