Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Pokuta za seriál Ministri je nepochopiteľná, tvrdí šéf Joj Grega

04.04.2019, 18:18 | reb | © 2019 News and Media Holding

V stredu udelila Rada pre vysielanie a retransmisiu (RVR) pokutu televízii Joj vyše tritisíc eur. Podľa regulátora v epizóde komediálneho seriálu Ministri hanobila cirkev. Na sankciu reagoval aj generálny riaditeľ Joj Marcel Grega, podľa ktorého ide o nepochopiteľné rozhodnutie.

  • Tlačiť
  • 3

Rada na zasadnutí rozhodla, že Joj má platiť pokutu vo výške 3 319 eur. Dôvodom je obsah epizódy Ministrov, v ktorej sa postavy komediálneho seriálu stretli s predstaviteľmi cirkvi.

Podľa RVR odznelo v danej epizóde viacero výrokov, ktoré mohli dehonestovať predstaviteľov cirkvi, urážať ich či dokonca zosmiešňovať ich výzor, rovnako ako aj význam cirkevných obradov a sviatostí. Taktiež jej prekážalo, že sa cirkevní hodnostári spájali so sexuálnou tematikou a narážkami o zneužívaní detí.

Pykali už za Inkognito

M. Grega reagoval na rozhodnutie Rady vo štvrtok. Uviedol, že po „nepochopiteľnej pokute za vtip v Inkognite sa pokuty dočkala už aj satira v Ministroch. Žiaľ, opäť nepochopiteľnej“. Narážal na sankciu zo septembra 2017, kedy podľa RVR vtipmi o amputácii končatín porušila Joj ľudskú dôstojnosť.

Neprehliadnite

„Hľadať hranicu medzi neraz i cynickým humorom, ktorý mnohokrát odráža javy v spoločnosti, a tým hanlivým a posudzovať ho v programe, ktorý nie je účelovo zameraný proti konkrétnej skupine ľudí, náboženstvu, menšine či etniku, je bez takéhoto kontextu nemožné. Voči interpretácii, že satira postoja štátnikov k cirkvi v Ministroch mohla úmyselne znevažovať cirkev, jej predstaviteľov či vieru samotnú, sa tak musím ohradiť,“ napísal šéf Joj.

Upozornil tiež na to, že regulátor takúto pokutu udelil práve v čase, keď

Dočítajte celý článok s predplatným TRENDU

už od 94 centov / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Sektorové rebríčky, hospodárske výsledky firiem
  • Obmedzenie reklamy na TREND.sk

Odomknite článok cez SMS
s týždenným predplatným len za 1,90 €

Získajte prístup za pár sekúnd cez SMS objednaním týždenného predplatného TREND Digital s automatickou obnovou.

Viac informácií.

  • Tlačiť
  • 3

Tagy Rada pre vysielanie a retransmisiu, TV Joj