Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Fúzia Swanu a Benestry dostala zelenú. Konkurenciu vyzve slovenský operátor

03.04.2018, 11:01 | SITA

Protimonopolný úrad (PMÚ) SR odsúhlasil fúziu spoločností Swan a Benestra. Úrad rozhodol po viac ako sedemmesačnom detailnom preskúmavaní transakcie a námietkach konkurencie.

  • Tlačiť
  • 0

„Spojenie spoločností Swan a Benestra je dôležitým míľnikom v procese konsolidácie slovenského telekomunikačného trhu a zásadným spôsobom prispieva k našej snahe vytvoriť konvergentného slovenského operátora schopného rozsahom služieb plnohodnotne konkurovať zahraničnej trojke,“ uviedol predseda predstavenstva a spolumajiteľ Swanu Juraj Ondriš v tlačovej správe.

Po schválení koncentrácie PMÚ obaja investori, DanubiaTel a Sandberg Capital, očakávajú uzavretie transakcie do jedného mesiaca.

Neprehliadnite

„Následne začneme pracovať na zjednotení ponuky pre zákazníkov, infraštruktúry a zdrojov. Našou ambíciou je, aby sme už na konci roka 2018 pôsobili ako jeden subjekt, najväčší a najsilnejší alternatívny poskytovateľ telekomunikačných služieb v pevnej sieti na Slovensku,“ avizoval partner Sandberg Capital a generálny riaditeľ Benestry Michal Rybovič.

Obaja investori už avizovali investície do infraštruktúry, najmä do rozširovania LTE sietí. Transakcia sa netýka spoločnosti SWAN Mobile, ktorá prevádzkuje mobilného operátora známeho ako 4ka. Dotkne sa však viacerých dcérskych firiem Swanu, ktoré poskytujú jeho služby v rôznych mestách Slovenska.  • Tlačiť
  • 0

Tagy Benestra, fúzia, PMÚ, Swan

Diskusia (0 reakcií)