Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Platby za RTVS sa majú zvýšiť. Mika sa drží siedmich eur

14.04.2016 | Martin Poláš

Diskusia (13 reakcií) Pravidlá diskusie

15.04.2016 | sam123

Na tomto pánovi je evidentne vidieť degeneráciu darmožráča, čo celý svôj doterajší život žil na úkor daňových platcov. Kam už dospela spoločnosť, keď dokáže sponzorovať takéto indivíduá.

15.04.2016 | maugli2

V prvom rade, nejaký riaditeľko štátnej inštitúcie ako RTVS nie je na to, aby rozumoval o výške konc.poplatkov, lebo je jasné, že mu ide len o svoje korýtko Takých zlepšovateľov ako on sú na slovensku zístupy.
Čo je ale najpodstatnejšie, konc.poplatky by bolo najlepšie zrušiť. Nie je to žiadna služba, lebo keby to služba bola, tak by si zákazník (občan( mohol vybrať, či to chce, alebo nie). Ak to služba nie je, je to daň. To mi ale nie je jasné, prečo sa má daň na RTVS vyberať osobitne od iných daní.

15.04.2016 | Franto123

Už dlhšie je možno vidieť že RTVS "nabobtnáva", zvyšuje sa počet vysielacieho času bez pridanej hodnoty.
Konkrétne "Rádio Slovensko" sa mení z informačného rádia na "zábavné", teda vysiela veľa hudby a málo informácií. Zbytočne konkuruje súkromným rádiám.
Ďalej je tu nezmyselne veľa internetových rádií, ktoré nie sú vysielané cez FM. Naviac tieto rádia vysielajú dookola to isté.

Podľa môjho názoru treba výrazne znížiť počet rádií na max. 2. Musia vysielať vzduchom a internetom. Prvé informačné, druhé zábavné, poučné, .... .

Čo sa týka TV, myslím si, že stačí jeden televízny kanál.

15.04.2016 | LPB

"Podpora a propagácia hnutí smerujúcich k potlačeniu práv a slobôd občanov..." Propagujú vládu, ktorá potláča naše slobody? Zo zákona zrušiť celú RTVS!

15.04.2016 | Ján Kopáč

najprv nech si pyta od SKYlink, ak chape ten podvod. A potom nech si zisti , ako prijima obcan toto biedne vysielanie.

15.04.2016 | steve555

A ešte pre firmy nech navrhne zvýšiť túto výpalnícku daň aspoň 5x !!!

16.04.2016 | Andrej_sk

Este aj Zakrutu mi zrusil!

15.04.2016 | lepardu

Je jasné, že zvyšovanie muselo prísť, veď riťlízač štátnej moci V.M. je strčený nielen Maďaričovi, ale celému Smeru. To akože nezávislé verejnoprávne vysielanie je len púha zásterka na to, aby z našich daní verejnoprávna televízia nadbiehala súdruhom zo Súmračnej a aby hlavne pred voľbami nadháňala hlasy Smeru. Túto daň treba zrušiť a nie debatovať o jej navýšení-to je do neba volajúca drzosť!

15.04.2016 | Don Quijote

Ani sa nedivým, že to na Slovensku vyzerá tak, ako to vyzerá, keď tu máme tak obmedzených ľudí, ako sú tunajší diskutéri.

15.04.2016 | HlasNaHlas

Pán Mika, za sedem eur chcem:
- poriadne spravodajstvo, kde hlavnou správou nebude, že v Bratislave napadlo 5 cm snehu a električky nejazdia načas a Vaši reportéri sa 3 minúty ukazujú na nejakej bratislavskej križovatke, lebo ďalej ako 20 km z Mlynskej doliny nedokážu zacestovať.
- bohatší obrazový materiál - nie stále archívne zábery alebo jednu statickú fotku a telefonát - to si môžem vypočuť aj v rozhlase. Chcem mať aktuálne zábery z kamier - na to je televízia, ak to ešte náhodou neviete
- v politike časovú vyváženosť tvárí z jednotlivých strán v pomere k počtu hlasov - a nie že pred voľbami ste ukazovali len ksichty zo Smeru, a dávali ste nám počúvať len ich názory-
- nemyslíím si, že športu treba venovať rovnako veľa času ako správam, politike aj kultúrenemu spravodajstvu dokopy, stačí 5 -6 minút.
Pre Vašu informáciu vám oznamujem, že správy ST nevedela robiť od svojho vzniku a nenaučila sa to doteraz ani pod vaším vedením.
Informácie zo sveta radšej preberete z Českej televízie, tí vedia ako na to. A vôbec, učte sa od nich Vy aj Vaši zamestnanci, lebo to veľmi potrebujete. A najmä sa učte hospodáriť s finančnými prostriedkami.
- každý piatok a sobotu chcem poriadny film s dobrými hercami, nie nejakú štvrtotriednu sr.čku z 90-tych alebo 70-tych rokov. A ten film sa má skončiť pred desiatou, lebo potom sa chcem dobre vyspať a oddchýnuť si cez víkend. Ak chceste silou mocou pustiť nejaký starý film, tak nech je to niečo, čo vyhralo v minulosti nejakú cenu - oskara, medveda alebo aspoň leva,
- zrušte to trápne posedenie s havranom, či ako to voláte, a dohodnite sa buď s Hríbom alebo mne je jedno s kým, aby Vám urobil nejakú zaujímavú besedu so zaujímavými ľuďmi, ktorí majú čo povedať k súčasnému životu.
- do Múdry schybí dajte normálnych moderátorov, ktorí vedia robiť humor a čo sa nesmejú stupídnostiam ako tí dvaja terajší chlapci,
na dvojke nech idú zaujímavé dokumenty, z rôznych vedeckých oblastí, kultúry, športu, ... najmä vzdelávacie programy, ale nech nie sú 100 rokov staré, ale súčasné
Nechce sa mi už ďalej písať, neviem prečo by som mal hovoriť ako má vysielanie vyzerať tomu, kto šéfuje slovenskej televízii.


15.04.2016 | lepardu

Don Quijote najprv sa naucte pravopis a potom kritizujte uroven diskutujucich. Chapem, ze zmienka o sudruhoch zo Sumracnej vam zdvihla tlak, ved vas asi platia, ci?

15.04.2016 | Don Quijote

Aj vaša reakcia presne dokumentuje čo som spomínal vo svojom predchádzajúcom príspevku a len dokumentuje vašu názorovú vyprázdnenosť a obmedzenosť.

26.04.2016 | erikc

Platenie RTVS zo štátneho rozpočtu a nie z ďalších platieb od obyvateľov.. Načo platíme dane?