Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Plat generálneho riaditeľa RTVS chcú zvyšovať už na najbližšej schôdzi

13.01.2011 | Mirka Kernová

Diskusia (2 reakcie) Pravidlá diskusie

14.01.2011 | elektron

Generalny riaditeľ alebo ako my mladšia generácia hovoríme-general manager RTVS je verejný činiteľ a jeho pevná zložka platu má korešpondovať nomenglaturnej tabulke verejných činitelov.Je to pracovná pozícia,ktorá poskytuje pre managera mnohé realizačné uspokojenia a skusenosti.Pevná zložka platu tu nemá praktický význam.Pre mladých managerov,ktorí prihliadajú k výške platu,môže byť motivačne podporená programom v hodnote 100 tis.Eur na 3-5 rokov ako je to bežné u vyspelejších organizáciach a to tak,že ak jeho výkon uspokojí radu 1.rok dostane 15tis.odmenu,2.rok 35tis.a tretí rok 50tis.Eur.To je trojročný program ale roskladá sa to aj na 5.rokov.
Pripomeniem naše súdnictvo.Dobresi pamatám aké vysoké platy si schvalovali z dôvodu aby mohli byť nezávislí-a je to naskorumpovanejšia oblasť spoločnosti,kde sú najdôležitejšie peniaze.

14.01.2011 | FakeDuke

PF 2011 Elektron - logické,správne. I like it!