Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Pišta Lakatoš prilákal viac divákov ako prezident

02.01.2012, 09:30 | Mirka Kernová

Tradičný príhovor prezidenta SR priniesol STV nadpriemerné čísla, Lakatoša na Joj však netromfol.

  • Tlačiť
  • 1

stv_logo

Televízia Joj si ani tento rok nenechala újsť príležitosť, aby prvý deň v roku nekontrovala oficiálnemu preslovu prezidenta SR svojou paródiou novoročného prejavu. Tento rok to nebola tradičná Teta Margit, ale nová postavička z animovaného sitcomu Lokal TV Pišta Lakatoš. Výsledok: Pišta Lakatoš prilákal v nedeľu k obrazovke viac divákov ako Ivan Gašparovič na Jednotke Slovenskej televízie. Kým preslov hlavy štátu sledovalo podľa informácií Mediálne.sk 419-tisíc divákov v kategórii 12+, Pišta Lakatoš pritiahol k obrazovkám 673-tisíc divákov. 

lokalTV_pista_lakatos_joj

Prejav hlavy štátu sa skončil pre STV z pohľadu sledovanosti úspechom, priniesol jej nadpriemerné čísla. Podiel v kategórii 12+ bol podľa informácií Mediálne.sk 26,4 percenta a rating 8,9 percenta. Počet divákov bol mierne vyšší ako v minulom roku, keď ho sledovalo 391-tisíc divákov. Podiel zostal takmer rovnaký.

Nešlo o rovnocenný súboj - preslov Lakatoša na Joj totiž išiel v nedeľu v atraktívnejšom čase o približne 20. hodine, keď bolo pri obrazovkách viac divákov. Prejav trval len niekoľko minút. Oficiálny prejav prezidenta išiel tradične okolo obeda - o jednej popoludní.

Podiel príhovoru Lakatoša v 12+ na Joj bol 28,4 % a rating 14,2 %. V kategórii 12-54 mal Pišta Lakatoš až 32,5-percentný share. Lakatoš priniesol pre Joj lepšie čísla ako minulý rok preslov Tety Margit. Tá mala pred rokom v kategórii 12+ 556-tisíc divákov. 

gasparovic_trubac_sita.jpg

Zdroj: SITA

  • Tlačiť
  • 1