Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Peter Marcin bude na Jednotke uvádzať podobný formát, aký kedysi chystala Markíza

08.12.2008, 13:10 | Lukáš Kočišek | © 2008 News and Media Holding

Prvá budúcoročná programová novinka Jednotky pod vedením Romana Liptáka je známa.

  • Tlačiť
  • 5

jednotka_stv_logo.gif

Prvá prime-time novinka Jednotky pod vedením Romana Liptáka je známa. Verejnoprávna televízia získala tvár komerčnej Markízy - herca, moderátora a zabávača Petra Marcina. Od januára bude uvádzať novú večernú talkšou pod názvom Chodili sme spolu. Informoval o tom týždenník Eurotelevízia.

Formát bude nadväzovať na Marcinovu niekdajšiu rozhlasovú reláciu Spolužiaci. Hosťami programu bude vždy dvojica, ktorá spolu chodila do školy. V prvých častiach to podľa Eurotelevízie budú Zdena Studenková s Jozefom Vajdom a Zuzana Fialová s Marcelom Ochránkom. Reláciu bude Jednotka vysielať v týždennej periodicite, výroba bude prebiehať v bratislavskom Štúdiu L+S.

zima-marcin-kraus.jpg


Petrovi Marcinovi s Andym Krausom to už spolu neladí.

Podobný formát pod názvom Poškoláci ohlásila komerčná Markíza v sezóne 2000/2001. Moderovať ho mal Miroslav Noga a nakrúcanie malo prebiehať v Divadle West. Na obrazovky sa však napokon nedostal.

Peter Marcin odchádza do STV po tom, čo mu vypršala exkluzívna zmluva s Markízou. Po rozchode s autorskou polovičkou Andym Krausom spoluprodukoval a vytvoril formát Normálna rodinka. Nepodarilo sa etablovať ho, hlboko prepadal a stanica ho nakoniec stiahla ako prvú z jarných prime-time noviniek. Viac informácií.

V lete Marcin vyhlásil, že si chce do konca roka dopriať na obrazovke pauzu, lebo je ho priveľa. Objavoval sa len príležitostne ako hosť v rôznych reláciách a eventoch Markízy. Naposledy účinkoval v charitatívnom projekte Hodina deťom, už na obrazovke Jednotky.

  • Tlačiť
  • 5