Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Peter Abrahám sa opäť stal členom licenčnej rady

14.12.2011, 10:04 | Lukáš Kočišek | SITA

Voľná stolička v Rade RTVS ostane naďalej neobsadená.

  • Tlačiť
  • 0

Poslanci NR SR včera zvolili Petra Abraháma za deviateho člena Rady pre vysielanie a retransmisiu (RVR). Vo verejnej voľbe sa mu podarilo získať 75 hlasov od 139 zúčastnených zákonodarcov. Abrahám v rade nahradí Ladislava Štibrányiho, ktorému sa funkčné obdobie skončilo 30. júna 2011. O funkciu sa opätovne uchádzal aj on, v prvom kole voľby získal tri hlasy, v druhom už ani jeden.

peter_abraham-sita

Abraháma za člena licenčnej rady navrhli Odbory audiovizuálnych tvorcov a AutoSportTeam Presskam, Štibrányiho kandidatúru podporila Konferencia biskupov Slovenska. Ich protikandidátmi v prvom kole voľby boli ešte Vladimír Puchala (OZ Ambrelo) a Oľga Pohanková (Nezávislé kresťanské odbory Slovenska).

S členstvom v RVR už má Abrahám skúsenosti, v minulosti bol jej podpredsedom a neskôr radovým členom. Svojho funkčného obdobia sa začiatkom roka predčasne vzdal kvôli napokon neúspešnej kandidatúre na post generálneho riaditeľa Rozhlasu a televízie Slovenska.

Parlament včera neobsadil miesto v Rade Rozhlasu a televízie Slovenska, v ktorej sa 14. septembra skončilo funkčné obdobie Andrejovi Miklánkovi, dnes už programovému riaditeľovi STV. Aj na tejto voľbe sa zúčastnilo 139 poslancov, 61 z nich dalo hlas Ľubomírovi Lintnerovi (navrhlo ho AG Štúdio Gerič), 11 hlasov patrilo Bernadete Tokárovej (kandidátka Združenia kresťanských seniorov Slovenska) a 62 hlasovacích lístkov bolo neplatných.

Nová voľba deviateho člena Rady RTVS by sa mala uskutočniť na nasledujúcej schôdzi parlamentu, tá je naplánovaná na 31. januára 2012.

  • Tlačiť
  • 0

Diskusia (0 reakcií)