Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Orange predstavil svoju vynovenú televíziu. Pozrite si balíky a ďalšie detaily

16.08.2018, 15:07 | Martin Poláš | © 2018 News and Media Holding

Novú ponuku svojej televíznej služby predstavila spoločnosť Orange Slovensko vo štvrtok médiám. Okrem optiky ponúka operátor po novom digitálnu televíziu už aj cez satelit a cez internet, deklaruje pokrytie na 99 percentách územia. Obsahovo láka najmä na futbalovú Ligu majstrov či knižnicu od HBO. Ponuku ponechal v troch základných programových balíkoch. Vlastný kanál Orange Sport ponúkne operátor za doplatok.

  • Tlačiť
  • 0

Orange bol dosiaľ schopný so svojou optickou televíziou Fiber TV obslúžiť 22 percent domácností, po pridaní internetovej a satelitnej televízie je jeho TV ponuka dostupná prakticky kdekoľkvek. Konkurovať ňou chce dlhšie fungujúcim platformám ako Skylink, Digi TV, Magio Sat a freeSat.

Operátor ponecháva tri úrovne balíkov – pri dvojročnej viazanosti stojí najnižší z nich Basic 6 eur mesačne, stredný Optimal 10 eur a najvyšší Premium 15 eur na mesiac. Ceny sú vyššie o tri eurá, ak si zákazník službu objedná bez viazanosti a sú rovnaké pre Orange TV cez internet aj cez satelit.

V najvyššom balíku 53 staníc

V najnižšom balíku na satelite má Orange 16 staníc, z toho 12 v HD kvalite. V najvyššom je 53 kanálov, z toho 24 vo vysokom rozlíšení. V službe Orange cez internet predáva operátor prvé dva balíky – Basic a Optimal (prehľad zahrnutých staníc nižšie).

V porovnaní s konkurenciou ponúka Orange momentálne menej staníc, označuje to ale za počiatočný stav. Počet kanálov aj obsah služby chce zlepšovať. Jednorazový poplatok za zriadenie služby je 9,90 eura. Na satelite je pri variante Basic aj inštalačný poplatok 19,90 eura. Druhá dekódovacia karta pre príjem na ďalšom zariadení stojí dve eurá mesačne.

Neprehliadnite

Pri satelitnej službe môžu zákazníci využiť svoje súčasné zariadenia, ak sú kompatibilné. Televízia Orangeu sa šíri zo satelitu Eutelsat, z dvojice družíc na pozíciách 16 a 13 stupňov východne. Zákazníci, ktorí budú chcieť prejsť k Orangeu, budú musieť paraboly otáčať. Operátor ponúka inštalačnú sadu (parabola, LNB, koaxiálny kábel, konketory) za 73 eur, prípadne samostatne prijímací CA-modul pre televízory so zabudovaným tunerom za 37 eur.

Orange TV cez internet možno sledovať tromi spôsobmi – primárne cez prenosný set top-box Arris ponúkaný ako koncové zariadenie za tri eurá mesačne (jednorazovo 129 eur), v prehliadači Google Chrome na stránke tv.orange.sk a cez aplikáciu Orange TV pre smartfóny a tablety. Na jeseň uvedie Orange aj TV adaptér, ktorý sa bude vkladať do HDMI slotu a prepojí aplikáciu Orangeu s televíziou, teda umožní sledovanie na veľkej obrazovke.

V prípade Orange TV cez internet poskytuje operátor 31-dňový archív staníc v HD kvalite, ktorý stojí

Dočítajte celý článok s predplatným TRENDU

už od 94 centov / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Sektorové rebríčky, hospodárske výsledky firiem
  • Obmedzenie reklamy na TREND.sk

Odomknite článok cez SMS
s týždenným predplatným len za 1,90 €

Získajte prístup za pár sekúnd cez SMS objednaním týždenného predplatného TREND Digital s automatickou obnovou.

Viac informácií.

  • Tlačiť
  • 0

Tagy Orange, Orange Sport

Diskusia (0 reakcií)