Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Operátori riešia, čo so zdraženou Markízou. Niektorí diváci o ňu môžu prísť

09.11.2016 | Martin Poláš

Diskusia (11 reakcií) Pravidlá diskusie

10.11.2016 | jannys

Towertrollovia v Banánovej republike teraz vyplakávajú ? ! Veď za všetko môžu práve oni aj s tými nenažratými cenami. Nikto im tam nepríde za tie nehorázne ceny, vysielateľom sa zderia oči a otočia sa na päte. Tu je vyjadrenie jedného vysielateľa:

Dostal som ponuku pred pár rokmi a zatočila sa mi z nej hlava ...

http://www.satelitn...

10.11.2016 | Branislav Čerňanský

Jasne že sa mu zatočila hlava , keď dokáže doteraz vysielať iba na štyroch regionálkach Avisu ...

Markíza keby chcela šetriť mala iné možnosti. Prechod do MPEG 4 prípadne do DVBT-T2 , kde by hneď išli náklady za šírenie podstatne dole.

10.11.2016 | bardem

mám v r-ti nejakú priblblú markízu alebo joj,mám internet a tí magori ma nezaujímajú.

11.11.2016 | EuroSMS

Vas nazor je hnusne vysloveny, ale je to presne takto.
Vznika jediny problem - zaner, film,... si musi pohladat kazdy sam.
A to sa cloveku nie vzdy chce, ked pride opotrebovany vecer domov.

10.11.2016 | noblesa

Boze moj, ved nech sa najvacsi poskytovatelia dohodnu, ze naraz odstrihnu Narkozu (vacsina divakov si to mozno vobec ani nevsimne), a ta do mesiaca pride prosikat nech ju len preboha vysielaju, a este im za to sama rada zaplati. Bez divakov ziadna vyjednavacia pozicia nie je.

11.11.2016 | mimaco

"ved nech sa najvacsi poskytovatelia dohodnu" ... tak je to kartelová dohoda a to si CME na PMÚ dokáže vybaviť

11.11.2016 | noblesa

kartelovu dohodu treba najprv dokazat.. ale ved mozno by sa kazdy poskytovatel mohol rozhodnut aj sam za seba

11.11.2016 | MartinZ

Nevidim dôvod, aby Markíze diváci platili. Nie sú HBO s premiovym obsahom a bez reklam. Ak ušetria na nákladoch za DVB-T, budú mať diváci adekvátne menej reklamy a budu menej otravovani uputavkami? Nie. Markíza naviac zdražie cenu reklamy. Mám pocit, že strácajú kontakt s realitou. A stratia divákov. Ak naviac spustia zdražovanie služieb provideri, budú mať ešte viac pokazené meno a obrátia sa mi chrbtom aj inzerenti. Každý jeden podobný článok, každá jedna reakcia kazí Markíze meno.

11.11.2016 | steve555

Presne vystihnuté, dávam Vám "Palec hore".

14.11.2016 | john.london

V článku krásne zhrnuté kroky, ktoré podnikla Markíza - najprv som si myslel že sa chcú len nabaliť a odstaviť Tower, ale majú to veľmi dobre premyslené a už sa mi to začína páčiť....
Dobre tak všetkým operátorom... nech neponúkajú tak zostavené balíky v skupinách, ale jednotlivo a ak si vypýta markíza 0,8€ - tak nech - dajú to do balíka a je to - každá telka nech má svoju cenovku a je len a len na divákovi, ktorý sa rozhodne či sa taký obsah a formu chce toľko platiť alebo nie a každý by si poskladal balík aký chce a aký mu vyhovuje.
Takto sú operátori postavený pred dilemu, že celé roky im "vyhovovalo" že sa tu vysiela to čo sa vysiela - ak by sa snažili o presadenie konkurencie, tak takýto krok si Narkoza (ani iná televízia) nikdy nedovolí.

A "mudrákovi" k článku - RTVS si platí šírenie, alebo sme sa poskladali všetci prostredníctvom koncesionárskeho poplatku?

Či s markízou alebo bez je to prašť jak uhoď - kedysi bola telka len na antérnu a nedávali tam nič poriadne, teraz je ich síce viac ale obsah sa za tie roky nezmenil - kto chce za televíziu platiť nech platí (a po novom zrejme viac) kto nie je ochotný nechať si vymývať hlavu telku už aj tak dávno nepozerá.... nie je za čím plakať alebo nad čím lamentovať

19.12.2016 | Pepetoa Kopitkar

Moj nazor je jasný zaradte Markyzu aj JoJ do samostatného balika ak kto ho chce naj si ho zaplatí kto nie tak nie . Mne osobne chýbať nebude ani jedna z týchto stanic aj tak tam nič poriadne nedávajú iba odpad. Tie ich reality shov a vlastná tvorba spolu s nepozeratelnymi telenovelamy nestojí za pozornosť.