Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom
Objednajte si denný súhrn správ
Vyberiete si len témy, ktoré vás zaujímajú.
Zasielanie newslettra kedykoľvek vypnete.

Onur sa na Markízu vráti ako Sultán

28.11.2011, 18:41 | Lukáš Kočišek | © 2011 News and Media Holding

Trhový líder spustil teasingovú kampaň na novinkovú tureckú akvizíciu - historický seriál Sultán (Magnificent Century).

  • Tlačiť
  • Poslať e-mailom
  • Oznámiť chybu
  • 9

tv_markiza_logo_zlate

"Na Slovensko prichádza sultán. Už čoskoro na Markíze." V self-promo blokoch trhového lídra sa včera večer začali objavovať prvé teasre na očakávanú tureckú akvizíciu - novinkový historický seriál Magnificent Century (Muhteşem Yüzyil). Markíza ho uvedie pod slovenským názvom Sultán.

Hlavnú úlohu v seriáli stvárnil Halit Ergenç, predstaviteľ postavy Onura z úspešnej tureckej telenovely Tisíc a jedna noc. Podľa informácií Mediálne.sk by sa na obrazovky Markízy mohol dostať ešte tento rok po skončení jesennej série Ordinácie v ružovej záhrade, druhou alternatívou je začiatok januára 2012.

Problémom pre Markízu, i keď vzhľadom na divácky návyk nie veľkým, môže byť česká televízia Barrandov, ktorá už nasadenie seriálu ohlásila na štvrtok 22. december 2011. Vysielať ho bude v týždennej periodicite pod názvom Velkolepé století. Stanica je dostupná aj na Slovensku prostredníctvom káblových a satelitných operátorov. 

Markíza kúpila Sultána od spoločnosti Global Agency, ktorá jej vlani predala aj Tisíc a jednu noc. Podľa informácií Mediálne.sk išlo v tomto prípade o výrazne drahšiu akvizíciu, cenovo porovnateľnú s najnovšími americkými kriminálkami. O seriál prejavilo záujem aj okolo dvadsiatich ďalších krajín.

sultan_barrandov

Zdroj: TV Barrandov

Sultán je doposiaľ vôbec najdrahšou tureckou televíznou produkciou. „Predpokladáme, že sa mu bude dariť rovnako dobre ako Tisíc a jednej noci. Hlavný predstaviteľ, ako aj ďalší herci sú už teraz na Slovensku známi a milovaní. Je to krásny seriál s veľmi dramatickou zápletkou a silným ľúbostným príbehom, ktorý tiež rieši otázku lásky a moci. Vďaka historickému kontextu a veľkolepým kostýmom bude určite hitom," povedala pre týždenník Eurotelevízia šéfka predaja spoločnosti Global Agency Catherine Stryker.

V Turecku sa v súčasnosti na stanici Show TV vysiela druhá séria, produkčná firma Tims Production vyrobí aj tretiu. Naplánovaných je zatiaľ celkovo 48 dielov so stopážou 90 minút. V závere prvej série hosťovala aj predstaviteľka Šeherezády z Tisíc a jednej noci a zároveň Ergençova manželka Bergüzar Korel.

Dej seriálu je založený na živote sultána Sulejmana a jeho panovaní v Osmanskej ríši. Zameriava sa na turecké zvyky a na rekonštrukciu života v paláci a háreme v 16. storočí. Vykresľuje tiež vzťahy sultána k jeho ľudu a rodinným príslušníkom, predovšetkým k jeho matke, všeobecne k ženám a otrokom. V domovskom Turecku vyvolal silné kontroverzie pre spôsob stvárnenia Sulejmanovho života a historické nezrovnalosti.

  • Tlačiť
  • Poslať e-mailom
  • Oznámiť chybu
  • 9