Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

OĽaNO vyzýva Rezníka, aby prestal pred voľbami pomáhať SNS

31.01.2020, 13:07 | TASR

Hnutie OĽaNO žiada generálneho riaditeľa RTVS Jaroslava Rezníka, aby prestal v predvolebnom období pomáhať vládnej SNS. Vyhlásila to na tlačovej konferencii v parlamente podpredsedníčka mediálneho výboru Natália Milanová (OĽaNO).

  • Tlačiť
  • 7

Verejnoprávny telerozhlas má podľa jej slov od Rezníkovho nástupu propagandistický charakter, na ktorý poukazujú odborníci, novinári aj medzinárodné organizácie, a zjavne podporuje vládnu SNS.

„Vyzývame Radu RTVS, aby sa situáciou zaoberala a zvolala mimoriadne rokovanie, kde by prešetrila všetky podozrenia,“ uviedla N. Milanová.

RTVS podľa zástupcov hnutia OĽaNO nedostatočne informovala o uniknutých telefonátoch predsedu Národnej rady SR Andreja Danka (SNS) s Alenou Zsuzsovou obvinenou v prípade vraždy novinára Jána Kuciaka a spravodajstvo o A. Dankovi je nekritické.

Na zabezpečenie objektivity spravodajstva by podľa nich J. Rezník mal aspoň do volieb postaviť mimo funkcie šéfa spravodajstva a nahradiť ho inými redaktormi, prípadne senior editormi.

„Verejnoprávne médiá nemôžu slúžiť žiadnej politickej strane. Ľudia, ktorí platia koncesionárske poplatky, si zaslúžia kvalitu a nestrannosť,“ uzavrela N. Milanová.

RTVS reagovala, že si plní svoje povinnosti presne v súlade so zákonom, vysiela nestranne, vyvážene a objektívne.

„Naďalej bude robiť všetko pre to, aby ani v tomto predvolebnom období nebola zatiahnutá do politickej kampane a nestala sa nástrojom propagácie ktoréhokoľvek kandidujúceho subjektu,“ povedala hovorkyňa RTVS Erika Rusnáková.

Ďalej uviedla, že RTVS informovala o súkromných nahrávkach aj s časťou zvukového záznamu a s relevantnými reakciami na viacerých spravodajských plochách v televíznom aj rozhlasovom vysielaní vo formátoch zodpovedajúcich verejnoprávnemu postaveniu RTVS.

„Podobne ako iné médiá sme sa rozhodli nevenovať úplným intímnym detailom rozhovoru, ktoré sa netýkali výkonu verejnej moci,“ dodala E. Rusnáková.

  • Tlačiť
  • 7

Tagy OĽaNO, RTVS, Voľby 2020