Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Odsúdené dostanú na TV Joj aj tretiu sériu

30.04.2010, 16:00 | Lukáš Kočišek | © 2010 News and Media Holding

Televízia je s výkonmi seriálu spokojná, aj keď do vysokých nadpriemerov nestúpajú.

  • Tlačiť
  • 7

tv_joj_logo_3D

Seriál Odsúdené bude na TV Joj pokračovať aj treťou sériou. V najnovšom čísle týždenníka Eurotelevízia to potvrdila jedna z hlavných hereckých predstaviteliek Elena Podzámska. Nakrúcať by sa podľa jej slov malo začať v lete.

Komerčná dvojka v súčasnosti vyrába posledné časti druhej série. Tá po trinástich odvysielaných epizódach nedosahuje excelentné výsledky. V univerzálnej cieľovej skupine 12+ si ich pozrelo iba mierne nadpriemerných 21,6 % divákov. K obrazovkám láka priemerne 377-tisíc dospelých.

odsudene_maurery_joj

Odsúdené nedokážu bojovať s konkurenčnou Ordináciou v ružovej záhrade na Markíze tak účinne ako Panelák. Oslovujú skôr špecifickejšieho diváka.

Seriál je koprodukčným projektom TV Joj a českej TV Barrandov. Vyrába ho produkčná spoločnosť D.N.A. Production. Odsúdené patria medzi kľúčové zložky programu Joj – vysielajú sa v prime-time, navyše vo zvýšenej periodicite dvakrát týždenne. Joj im vyčlenila miesto každý utorok a štvrtok po Paneláku.

Prvá séria dosahovala trhové podiely od 20 do 25 %, štartovala mimoriadne silná na úrovni 35,3 %. V ďalších týždňoch sa zdanlivo stabilizovali na trhových podieloch mierne nad 20 percentami, ale čoskoro začali opäť rásť a zažili aj podiel 27,1 %. V ďalšom období mierne klesli.

Joj zatiaľ neoznámila, či bude s Odsúdenými pokračovať už na jeseň, alebo až na jar 2011. V zálohe má už teraz dva ďalšie seriály - druhú sériu výpravného projektu Keby bolo keby a Audiovizuálnym fondom podporenú novinku Dr. Ludsky s Tomášom Maštalírom v hlavnej úlohe. Dotáciu dostal aj ďalší projekt komerčnej dvojky, séria televíznych filmov Klasika po slovensky.

  • Tlačiť
  • 7

Tagy TV novinky na jeseň 2010