Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

O televíziu Nova sa vraj opäť zaujíma kupec, spomína sa český miliardár

15.05.2019, 17:56 | reb | ČTK

O českú televízia Nova sa údajne zaujíma finančník Jiří Šmejc. Informoval o tom týždenník Euro s tým, že podnikateľ nedávno odpredal niektoré svoje aktivity vrátane podielu v spoločnosti Sazka, čo môže naznačovať prípravu na novú transakciu. Skupina CME, ktorej patrí aj Markíza, nedávno informovala, že bude zvažovať svoje ďalšie strategické možnosti, jednou z nich pritom môže byť aj predaj aktivít.

  • Tlačiť
  • 0

Tagy

CME, Markíza, Nova

Podnikateľ J. Šmejc vlastní skupinu Emma Capital, ktorej donedávna patril aj štvrtinový podiel v lotériovej spoločnosti Sazka. Emma Capital si zároveň znížila podiel v spoločnosti Home Credit o 2,5 percenta.

Ako informuje týždenník Euro, z oboch transakcií môže zinkasovať približne desať miliárd českých korún (vyše 388 miliónov eur). Podľa českého média to môže naznačovať, J. Šmejc si uvoľňuje financie na ďalší veľký obchod. Tým má byť podľa informáciu z trhu práve kúpa televízie Nova.

Šmejcov hovorca sa k záležitosti nevyjadril. Skupina CME, ktorej okrem Novy patrí aj slovenská Markíza, sa pritom predaju svojich televízií v Európe nebráni.

J. Šmejc už pritom v minulosti Novu spoluvlastnil. Do televízie vstúpil koncom 90. rokov, keď z Novy odchádzal Vladimír Železný. J. Šmejc sa vtedy stal konateľom spoločnosti CET 21, ktorej patria licencie na vysielanie staníc Novy.

Neprehliadnite

V roku 2002 do Novy vstúpil miliardár Petr Kellner a spolu s J. Šmejcom vyplatili zvyšných akcionárov. J. Šmejc vtedy ovládol 34 percent akcií Novy, patrili mu do roku 2004, keď televíziu naspäť kúpilo CME, pripomína Lupa.cz.

CME skúma strategické možnosti

CME potvrdilo pred časom, že skúma ďalšie strategické možnosti svojho podnikania. Vytvorilo

Dočítajte celý článok s predplatným TRENDU

už od 94 centov / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Sektorové rebríčky, hospodárske výsledky firiem
  • Obmedzenie reklamy na TREND.sk

Odomknite článok cez SMS
s týždenným predplatným len za 1,90 €

Získajte prístup za pár sekúnd cez SMS objednaním týždenného predplatného TREND Digital s automatickou obnovou.

Viac informácií.

  • Tlačiť
  • 0

Tagy CME, Markíza, Nova

Diskusia (0 reakcií)