Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Novým ministrom dopravy má byť bývalý manažér RTVS a Markízy

15.03.2020, 16:36 | TREND.sk | © 2020 News and Media Holding

Ministerstvu dopravy by nakoniec nemal šéfovať ekonomický expert Sme rodina Štefan Holý. Namiesto neho by sa mal na čelo rezortu postaviť Andrej Doležal. Ide o bývalého manažéra RTVS, Markízy či TV JOJ.

  • Tlačiť
  • 24

Tagy

Sme rodina

Meno nového ministra dopravy je prekvapenie, píše Denník N, ktorý informáciu priniesol. A. Doležal v súčasnosti pôsobí ako riaditeľ pre inovácie vo firme Towercom. Spoločnosť zabezpečuje rozhlasový a televízny signál pre domácnosti.

Neprehliadnite

A. Doležal má viacročné skúsenosti z televíznej brandže. V rokoch 2008 – 2012 šéfoval technike v Markíze. Následne bol päť rokov v manažmente Václava Miku v RTVS, rovnako na poste riaditeľa technickej sekcie. Odtiaľ zamieril do TV JOJ.

A. Doležal vyštudoval Fakultu elektrotechniky a informatiky, odbor automatizácia. Venoval sa aj dobrovoľníckej činnosti v oblasti vzdelávania – vyučuje predmet Obrazová a zvuková technika v maturitnom ročníku.

O zložení novej vlády prišiel budúci premiér Igor Matovič informovať prezidentku Zuzanu Čaputovú v sobotu. Rozdelenie rezortov by malo byť nasledovné 8 (OĽaNO), 3 (Sme rodina), 3 (SaS) a 2 (Za ľudí). Mená budúcich ministrov však líder Obyčajných ľudí ešte stále neprezradil.

  • Tlačiť
  • 24

Tagy Sme rodina