Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Nový sitcom Priateľky nasadí Markíza oproti Paneláku

22.02.2008, 08:00 | Lukáš Kočišek | © 2008 News and Media Holding

Televízia Markíza spúšťa vo štvrtok 13. marca nový pôvodný komediálny seriál Priateľky s podtitulom Rozvedené (takmer) bez záväzkov.

  • Tlačiť
  • 4

markiza_logo_redizajn_2008_2.gif

Televízia Markíza spúšťa vo štvrtok 13. marca nový pôvodný komediálny seriál Priateľky s podtitulom Rozvedené (takmer) bez záväzkov. O jeho prebiehajúcej výrobe informovalo Mediálne.sk začiatkom týždňa.

tluckova_sladeckova.jpg


V sitcome Priateľky sa objavia dve z troch herečiek známych zo seriálu Susedia - Zuzana Tlučková (vpravo) a Marta Sládečková (vľavo). Viktória Ráková (uprostred) hrá v seriáli Panelák na konkurenčnej Joj.

Priateľky sú zaradené do programovej štruktúry v týždennej periodicite o 21:10, teda päť minút pred začiatkom denného seriálu Panelák.

Nepotvrdené informácie hovorili o tom, že Markíza novým sitcomom nadviaže na komediálny slot po etablovaných Susedoch Andyho Krausa. Ich reprízy však naďalej pokračujú v pondelkovom a piatkovom prime-time.

Priateľky pre Markízu píše Stanislav Gurka, ktorý s Markízou naposledy výraznejšie spolupracoval na zábavných reláciách Miroslava Nogu a Štefana Skrúcaného ako O tri štart či Vox papuli. Hlavné úlohy stvárňujú herečky Zuzana Tlučková a Marta Sládečková.

Podľa informácií Mediálne.sk mal na projekte pôvodne spolupracovať aj Peter Marcin, ktorý sám Markíze ponúkal sitcom Obecný úrad. Hlavná postava a spolurežisér Susedov však prácu na Gurkovom projekte nakoniec odmietol. Viac informácií o Obecnom úrade.

Markíza si bude nový sitcom podobne ako pri Susedoch vyrábať in-house. Okrem Rozvedených bez záväzkov televízia predstaví aj nový týždenný kriminálny seriál Mesto tieňov. Spolu tak bude vysielať od tejto jari tri pôvodné seriály týždenne.

Seriály slovenských televízií v roku 2008

Už vysielané spolu s ohlásenými alebo plánovanými projektmi.

1. Ordinácia v ružovej záhrade (Markíza, vysiela sa)
2. Mesto tieňov (Markíza a DNA Production, nakrúca sa, nepotvrdené nasadenie na marec)
3. Denný seriál (Markíza, prípravy, nepotvrdené nasadenie v septembri)
4. Panelák (Joj a Továreň 5/7/11)
5. Prvé oddelenie (TV Joj a Prima, vysielanie blokované pre súdne sporty)
6. Mafstory (Joj, vysiela sa)
7. Lapači duší alebo Rómeovia a Júlie (STV a ČT, vstup do koprodukcie sa zvažuje)
8. Denný seriál (STV, ohlásený programovou riaditeľkou na rok 2008)
9. Priateľky (Markíza)

Seriály ponúkané produkčnými spoločnosťami


1. Kriminálka Staré mesto (Trigon, vstup do koprodukcie zvažuje STV)
2. Sestričky (neuzatvorené rokovania s Joj a Markízou)
3. Penzión Čierny Peter (Maya)
4. Seriál od Táne Keleovej-Vasilkovej (Maya)
5. Sitcom Obecný úrad (Peter Marcin pre Markízu) 6. Seriál Rodinka (Peter Marcin pre Markízu)

Foto: TV Markíza

  • Tlačiť
  • 4