Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom
Objednajte si denný súhrn správ
Vyberiete si len témy, ktoré vás zaujímajú.
Zasielanie newslettra kedykoľvek vypnete.

Nový denný seriál Deň a noc od januára posilní stanicu Plus

02.11.2012, 10:23 | Lukáš Kočišek | © 2012 News and Media Holding

Televízia už má za sebou prvý casting do lokálnej adaptácie nemeckého formátu Berlin - Tag & Nacht

  • Tlačiť
  • Poslať e-mailom
  • Oznámiť chybu
  • 0

tv_plus_logo

Novým seriálom Deň a noc chce chce televízia Joj od januára posilniť programovú štruktúru svojej menšej stanice Plus. Na svojom konte na mikroblogovacej sieti Twitter to uviedol generálny riaditeľ TV Joj a Plus František Borovský.

Deň a noc bude denný seriál vyrábaný na základe lokálnej adaptácie nemeckého formátu Berlin - Tag & Nacht. "Pluska si zaslúži tiež svoju vlastnú tvorbu a takýto veľký denný seriál jej vyslovene prospeje," povedal v rozhovore pre domovský web Joj.sk riaditeľ vlastnej tvorby TV Joj Ivan Huljak.

Joj už uskutočnila prvý casting do nového projektu, vyberá si nové tváre a predovšetkým nehercov. "Sú to ľudia, ktorých diapazón je veľmi široký. Najmladší má sedemnásť rokov a najstarší, majiteľ bytu, je štyridsiatnik," priblížil Huljak.

Seriál sa bude nakrúcať v jednom z bytov v bratislavskej mestskej časti Staré mesto. Nemecký originál sa odohráva v lofte. "Je to veľmi moderný typ seriálu, s akým sa diváci na našich obrazovkách ešte nestretli. Verím, že divákov budú zaujímať osudy obyvateľov jedného spoločného bytu," dodal šéf vlastnej tvorby.

Berlin - Tag & Nacht patrí k najúspešnejším formátom nemeckej stanice RTL II. Každý pracovný deň o 19:00 jej prináša vysoko nadpriemerné trhové podiely, ktoré pravidelne prekračujú hranicu 10 percent v cieľovej skupine divákov vo veku od 14 do 49 rokov. Priemerná výkonnosť RTL II v roku 2012 dosahuje úroveň 6,1 percenta.

Séria zachytáva "vzrušujúce a napínavé" príbehy, ktoré zažíva komunita siedmich ľudí žijúcich spoločne v Berlíne. Tvoria ju napríklad go-go tanečnica Jessica, sukničkár Marcel či večierky obľubujúci Ole. Na dennom poriadku sú v šou emócie ako žiarlivosť, láska, radosť a smútok. RTL II formát žánrovo označuje ako "realtainment", v dvoch sériách už odvysielala viac ako 300 dielov.

  • Tlačiť
  • Poslať e-mailom
  • Oznámiť chybu
  • 0

Diskusia (0 reakcií)