Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom
Objednajte si denný súhrn správ
Vyberiete si len témy, ktoré vás zaujímajú.
Zasielanie newslettra kedykoľvek vypnete.

Novinka RTVS je kvíz o zdraví od Talpy, bude mať názov Záhady tela

20.03.2017, 14:36 | Martin Poláš | © 2017 News and Media Holding

Avizovaná novinka RTVS s názvom Body Talk je zábavno-vedomostná súťažná šou od holandskej spoločnosti Talpa. Slovenská verejnoprávna televízia formát adaptuje pod názvom Záhady tela. Začne s ním v apríli.

  • Tlačiť
  • Poslať e-mailom
  • Oznámiť chybu
  • 0

Záhady tela sú zábavný rodinný televízny kvíz o zdraví, ktorý sa zameria na informácie, zábavné fakty, ako aj prekvapivé mýty o ľudskom tele.

„Pozeraním hry si divák môže otestovať, koľko toho o našom tele vie a zábavnou formou sa dozvie nové, prekvapivé informácie,“ približuje RTVS.

Súťažné kolá hrajú dve celebritné dvojice. Publikum si vyberie, v ktorom celebritnom tíme chce byť a potom spoločne súperia o zdravé ceny. Princípom sa tak formát podobá napríklad na kvízšou Dobre vedieť!, ktorú u nás vysiela Markíza.

Zdroj: RTVS

Záhady tela obsahujú päť súťažných kôl, v ktorých testuje moderátor vedomosti súťažiacich celebrít. Spoločne s nimi má možnosť tipovať správnu odpoveď aj publikum. Odpoveď sa všetci dozvedia z dokrútky - lekárka divákom ozrejmí, ktorá odpoveď je správna a jednoduchou formou vysvetlí, prečo je to tak.

„Táto šou vyzbrojí divákov kľúčovými vedomosťami o ľudskom tele, ktoré sa dozvedia zábavnou, zrozumiteľnou formou,“ dodáva RTVS.

S touto anotáciou formát predáva aj holandská Talpa, ktorý ho predstavuje ako kvíz o zdraví s množstvom zaujímavých informácií, ktoré majú diváka naučiť nové poznatky o vlastnom tele a zároveň si má otestovať, koľko toho o ľudskom tele vie.

RTVS už ukázala aj náhľady scény, na ktorej sa bude relácia vyrábať. Vyzerá rovnako v originálnom formáte. Zatiaľ nie je známy moderátor slovenskej verzie. RTVS nateraz neuvádza ani produkčného partnera.

Zdroj: RTVS

Novinka odštartuje na Jednotke v sobotnom prime-time - bude nástupcom folklórnej šou Zem spieva, ktorá na stanici vypĺňa sobotné večery aktuálne. Záhady tela odštartujú 22. apríla o 20:25, vyhradenú majú hodinu. 

V Holandsku začala program vysielať v roku 2012 televízia SBS6 ako De Lijf Show a postupne priniesla viacero sérií. Formát predala Talpa aj do Nemecka, na Ukrajinu a do Číny, uvádza na svojom webe.

S Talpou má RTVS dlhodobú spoluprácu, ktorú odštartoval súčasný manažment televízie. Od spoločnosti predtým získala aj formáty Milujem Slovensko, Čo ja viem a Strom želaní.

  • Tlačiť
  • Poslať e-mailom
  • Oznámiť chybu
  • 0

Tagy Body talk, RTVS, Talpa, Záhady tela

Diskusia (0 reakcií)