Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Nová séria Kolonády odštartuje 10. januára

30.11.2015, 15:53 | Martin Poláš | © 2015 News and Media Holding

RTVS sa do vysielania druhej série svojho úspešného seriálu Kolonáda pustí hneď skraja budúceho roka. Prvý diel novej série uvedie v nedeľu 10. januára 2016 o 20:20. Seriál si tak zopakuje nasadenie spred takmer dvoch rokoch.

  • Tlačiť
  • 0

Tagy

Kolonáda, RTVS

Verejnoprávna televízia má pripravených 13 nových častí seriálu, ktorý uviedla v januári 2014. Aj druhú sériu mal pod režisérskou taktovkou Stanislav Párnický.

Programový riaditeľ RTVS Tibor Búza potvrdil nasadenie seriálu v nedeľnom slote, kde telerozhlas vysiela svoje pôvodné seriály.

V slote po odvysielaní Kolonády ponúkla televízia aj ďalší dramatický príbeh Tajné životy a tento rok na jeseň v ňom vysiela koprodukčnú novinku Doktor Martin.

Prvá séria Kolonády znamenala v zime 2014 pre RTVS značný úspech, seriál dokázal najmä v univerzálnej cieľovke 12+ dosahovať nadpriemerné výsledky.

Premiérovú časť seriálu si vtedy pozrelo 440-tisíc divákov, čo Jednotke zabezpečilo trhový podiel 18,2 percenta.

Seriál si v nasledujúcich týždňoch udržal podobnú výkonnosť, pričom share viackrát prekročil 20-percentnú hranicu. Staničný priemer Jednotky bol v tom čase zhruba na polovičnej úrovni.

Kolonáda si divákov udržala až do konca, na aprílové finále seriálu bolo zvedavých 430-tisíc divákov, a to aj v náročnej konkurencii licencovanej šou X Factor či filmovému titulu na Markíze, písal web Mediaboom.sk

RTVS po dobrom diváckom ohlase už skôr ohlásila pokračovanie. Druhá séria sa nakrúcala od mája do septembra tohto roka.

Dej Kolonády sa viaže na prostredie kúpeľov s lekárskymi a vzťahovými zápletkami. Autorom námetu je Richard Pupala. Produkčne seriál vzniká v interných kapacitách RTVS.

  • Tlačiť
  • 0

Tagy Kolonáda, RTVS

Diskusia (0 reakcií)