Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Nova nakrúca nový detektívny seriál s Donutilom

21.03.2017, 13:51 | Martin Poláš | © 2017 News and Media Holding

Televízia Nova sa v uplynulých dňoch pustila do nakrúcania nového detektívneho seriálu z právnického prostredia. Projekt má na starosti produkčná spoločnosť Bionaut, ktorá okrem iného vyrábala seriál Mamon pre HBO či Doktora Martina pre ČT a RTVS.

  • Tlačiť
  • 0

Nova nakrúca novinku v exteriéroch po celom Česku, seriál vychádza z tradície klasických detektívnych románov, ale je podľa televízie rozprávaný pre súčasných divákov.

Advokátna kancelária priberie do svojho tímu súkromného vyšetrovateľa, ktorý má za úlohu odhaľovať skutočných vinníkov činov, z ktorých sú obvinení klienti kancelárie.

Každý diel rozpráva jeden uzavretý prípad, dejom sa prelínajú tiež osobné príbehy hlavných hrdinov a postupné odkrývanie ich tajomnej minulosti.

V hlavných úlohách sa objavia Matěj Hádek v role idealistického a mierne čudáckeho vyšetrovateľa Prokopa Krála a Tereza Hofová ako cynická advokátka Lenka Braunová. „Sú každý iný, občas si lezú na nervy, ale nakoniec sa skvelo dopĺňajú,“ uvádza Nova.

V seriáli hrá aj Miroslav Donutil, ktorý dostal postavu Rudolfa Černého, šéfa kancelárie, pod ktorého taktovkou sa odhaľujú zločiny, rodinné tajomstvá a naprávajú krivdy. „Okrem napätia bude v príbehu miesto aj pre humor – aj keď aj tu pôjde často o vraždy,“ uvádza tiež televízia.

V hlavnom hereckom obsadení sú ešte Jan Cina, Anna Linhartová a Miloš Vrána. Hlavným režisérom je Vladimír Michálek, ktorý s Bionautom nakrúcal spomínaný seriál Mamon.

Zdroj: TV Nova

Režisérmi seriálu budú aj Radun Slobodanka a Petr Zahrádka, ktorý zas nakrútil v produkcii Bionatu Doktora Martina, v ktorom hral hlavnú úlohu M. Donutil. Jedným z kameramanov je Slovák Martin Žiaran. Hlavným scenáristom je Štefan Titka (Mamon, Doktor Martin).

„Som rada, že môžeme divákom priniesť pôvodný český detektívny seriál, ktorý sa svojím námetom a štýlom rozprávania ostatným českým seriálom vymyká. Má všetko, čo by mal budúci seriálový hit mať - zaujímavý námet, skvelý scenár a hviezdne herecké obsadenie,“ hovorí programová riaditeľka skupiny Nova Alex Ruzek.

Nova zatiaľ nešpecifikovala, kedy seriál plánuje nasadiť. Keďže ide o pôvodný projekt, s najväčšou pravdepodobnosťou ho ponúkne aj slovenským divákom na stanici Nova International.

  • Tlačiť
  • 0

Tagy Bašternák, kauza Bašternák, Ladislav Bašternák, NaKA

Diskusia (0 reakcií)