Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Nová doba: Netflix uviedol adepta na Oscara, v kinách takmer nebol

27.11.2019, 19:30 | Michal Korec

Po vlaňajšom ošiali okolo filmu Roma od Netflixu pokračuje služba v nasadzovaní potenciálnych kandidátov na filmové ceny v predstihu oproti iným. V stredu zaradila do knižnice snímku The Irishman amerického režiséra Martina Scorseseho. Znamená to, že diváci si ho môžu pozrieť o deň skôr ako porota Oscarov.

  • Tlačiť
  • 0

Film Irishman si porotcovia pozrú vo štvrtok, teda na Deň vďakyvzdania. Netflix ho má v ponuke už deň pred americkým sviatkom. Ide o očakávaný hit, ktorý je horúcim kandidátom na Cenu Akadémie.

Neprehliadnite

Príchod M. Scorseseho oslavujú mnohí ako návrat k poctivej filmárčine a gangsterskám – trvá 209 minút, stál 159 miliónov dolárov. V hlavnej role je Robert De Niro, sekunduje Al Pacino či Joe Pesci, teda ideálna zostava. Navyše filmári využívajú aj moderné triky na ich omladzovanie.

V slovenských kinách nebude

V minulej dekáde by sme sa tohto filmu u nás zrejme dočkali na jesennom festivale a niekedy okolo februára až marca by išiel do kín, na DVD by bol dostupný zhruba v októbri.

Vďaka dobe streamingu máte možnosť vidieť ho doma legálne o 11 mesiacov skôr, rovnako ako ostatní diváci na celom svete.

Na druhej strane nemáte žiadnu šancu vidieť tento film v slovenskom kine. Netflix tu nemá oficiálne zastúpenie – ale netreba sa báť.

Nejde iba o Slovensko, ale jeho celosvetovú

Dočítajte celý článok s predplatným TRENDU

už od 94 centov / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Sektorové rebríčky, hospodárske výsledky firiem
  • Obmedzenie reklamy na TREND.sk

Odomknite článok cez SMS
s týždenným predplatným len za 1,90 €

Získajte prístup za pár sekúnd cez SMS objednaním týždenného predplatného TREND Digital s automatickou obnovou.

Viac informácií.

  • Tlačiť
  • 0

Tagy Netflix, Oscar, streamovanie

Diskusia (0 reakcií)