Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Nová bondovka dostala pracovný názov Shatterhand

23.02.2019, 09:05 | TASR

Ďalší film o agentovi Jamesovi Bondovi, ktorého naposledy stvárni Daniel Craig, dostal pracovný názov Shatterhand. V poradí 25. bondovku začne v marci nakrúcať americký režisér Cary Joji Fukunaga, premiéra je naplánovaná na apríl 2020.

  • Tlačiť
  • 1

Tagy

James Bond

Fanúšikovia na sociálnych sieťach poukázali na to, že výraz Shatterhand je odkazom na pôvodné romány Iana Fleminga. Bondov úhlavný nepriateľ Ernst Stavro Blofeld totiž v knihe Žiješ len dvakrát (1964) použil falošné meno Guntrum Shatterhand.

Okrem D. Craiga nie je pre novú bondovku potvrdený žiadny iný herec. D. Craig predtým vyhlásil, že „si radšej podreže žily“, než aby sa mal vrátiť k úlohe J. Bonda. Neskôr však svoj výrok vysvetlil s tým, že ho vyslovil dva dni po skončení filmovania predošlej bondovky a bol vyčerpaný.

Herec  stvárni agenta 007 už po piaty raz a pravdepodobne naposledy. Účinkoval v bondovkách Casino Royal (2006), Quantum of Solace (2008), Skyfall (2012) a Spectre (2015).

Novú bondovku mal pôvodne režírovať Danny Boyle, avšak kreatívne rozdiely medzi ním a D. Craigom viedli čiastočne k obsadeniu režisérskej stoličky C. Fukunagom, ktorý sa tak stane prvým americkým režisérom filmu o Jamesovi Bondovi. Film začnú nakrúcať 4. marca v štúdiách Pinewood Studios pri Londýne.

  • Tlačiť
  • 1

Tagy James Bond