Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Nie, milí novinári, kradnúť sa nesmie ani z Wikipedie

31.07.2014, 19:36 | Mediálne.sk

Mediálne.24 | BBC na predaj / Randenie už nebude zadarmo / Google opäť vyšetrujú

  • Tlačiť
  • 0

Producent seriálových hitov chce podiel v americkej BBC

Zálusk na takmer 50-percentný podiel v americkej televízii BBC America má spoločnosť AMC Networks, informuje Bloomberg. Tá prevádzkuje niekoľko televíznych staníc vrátane AMC a produkuje aj seriálové hity ako Breaking Bad či The Walking Dead. Americká spoločnosť vo februári tohto roka uzavrela aj akvizíciu spoločnosti Chellomedia, vďaka ktorej sa stala majiteľom desiatok televíznych staníc (vrátane TV Paprika, Sport 1, Sport 2 HD, Minimax, Megamax, MGM či Spektrum). BBC America prevádzkuje britská verejnoprávna BBC, stanica je na rozdiel od verejnoprávneho vysielania vo Veľkej Británii financovaná len z komerčných príjmov. Priniesla napríklad populárny sci-fi seriál Orphan Black.

Tinder chce na slobodných začať zarábať tento rok

Populárna appka pre randenia chtivých Tinder je zatiaľ zadarmo, no s novým biznis modelom plánuje prísť ešte tento rok, uviedol majiteľ IAC podľa AdAge.com. Firma, pod ktorú patria aj stránky Match.com a OKCupid, zvažuje tri obchodné varianty: spoplatnenie služby, tržby z reklamy či freemium model, pri ktorom by si pýtali peniaze za doplnkové služby.

ProSiebenSat.1 rastú tržby, najmä netelevízne

Nemeckej skupine ProSiebenSat.1 stúpli v druhom kvartáli 2014 tržby medziročne o 10,6 percenta na 691,1 mil. eur. V prvom kvartáli bol rast ešte na úrovni 3,3 percenta, informuje Meedia.de. Zisk recurrring EBITDA stúpol v druhom štvrťroku o 4,8 percenta na 219,1 mil. eur. Za celý prvý polrok dosiahli tržby 1,27 mld. eur, čo predstavovalo 7,1-percentný rast.

Skupina hľadá rastový potenciál mimo klasickej TV reklamy. Darí sa to napríklad nabaľovaním divákov, ktorí platia za HD signál (4,8 mil., + 33 %). Segment digitálneho obchodu a obchodných spoluúčastí stúpol o tretinu na 149,2 milióna eur.

Múdra ako Wikipedia

Po odhalení redaktora – plagiátora na portáli BuzzFeed sa do problémov dostala aj redaktorka denníka The New York Times. Carol Vogelová v kultúrnej rubrike použila v úvode článku pasáž z Wikipedie, z čoho ju usvedčili autori webu FishbowlNY. Noviny chybu priznali s konštatovaním, že článok v takejto forme – bez korektne uvedeného zdroja - vyjsť nemal. Postih pre redaktorku vydavateľstvo nešpecifikovalo.

Opäť vyšetrujú pochybné praktiky Googlu

Google by v Európskej únii mohol čeliť ďalšiemu vyšetrovaniu pre zneužívanie trhovej pozície. Antimonopolné orgány mali telekomom a výrobcom mobilov údajne rozposlať dotazník, v ktorom sa pýtajú, či Google niekedy uviedol, že neschvaľuje, ak firmy do smartfónov inštalujú vlastné aplikácie, respektíve softvér tretích strán. Ako píše The Verge s odkazom na Reuters, mobilný operačný systém Android síce výrobcovia môžu upravovať podľa vlastných predstáv, no ak chcú včasné updatey, musia s Googlom údajne podpísať dohodu, že predinštalujú základný balík aplikácií ako mapy, kalendár či chatovaciu appku.

RTL si kúpila predajcu videoreklamy

Mediálna skupina RTL prevzala 65-percentný podiel vo firme SpotXchange, prevádzkujúcej platformu na automatický predaj videoreklám v online prostredí. Spoločnosť bola založená v roku 2007 a v súčasnosti realizuje denne okolo miliardy aukcií online spotov. Najväčší európsky vysielateľ si je vedomý toho, že online videoreklama je v súčasnosti najrýchlejšie rastúcim segmentom v digitálnej reklame, uvádza Atmedia.at. Prognózy hovoria, že obrat z videoreklám na webe porastie do roku 2018 o 24 percent, pričom automatizovaný predaj spotov zohrá dôležitú úlohu.

Všetky vydania Mediálne.24 (aj RSS odber)

  • Tlačiť
  • 0

Tagy Mediálne.24

Diskusia (0 reakcií)