Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Nástupcovia Dangla a Vinczeovej sú známi, Milujem Slovensko má nových kapitánov

01.08.2018, 10:12 | pol | © 2018 News and Media Holding

RTVS v stredu ohlásila mená nových kapitánov svojej ťažiskovej zábavnej šou Milujem Slovensko. Rolí sa ujmú herci Juraj Šoko Tabaček a Stanka Kašperová. Striedajú dvojicu Adela Vinczeová – Dano Dangl, ktorá bola súčasťou formátu od začiatku. Moderátorom bude naďalej Martin Nikodým.

  • Tlačiť
  • 2

RTVS tvrdí, že pri výbere nových kapitánov stavili tvorcovia programu na mladé tváre. Juraja Tabačka poznajú diváci zo seriálu Horná Dolná či z relácie Inkognito. Je humoristom, stand-up komikom, známym aj z účinkovania v improvizačnej skupine 3T.

Šokovou súperkou v Milujem Slovensko bude členka prešovského Divadla Jonáša Záborského Stanislava Kašperová. Tá už niekoľko rokov ako sestrička Vydarená pracuje pre projekt OZ Červený nos – Clowndoctors.

Diváci RTVS si ju môžu pamätať aj ako hlavnú postavu filmu Ľúbi neľúbi, ktorý vznikol na motívy románu Jane Austenovej v rámci cyklu Nesmrteľní. RTVS chce stavať aj na tom, že nová dvojica Juraj a Stanka sú dobrými kamarátmi zo štúdia na Akadémii umení v Banskej Bystrici.

Pôvodní kapitáni A. Vinczeová a D. Dangl odchod zo šou ohlásili už skôr. Súčasťou programu boli od roku 2013, keď RTVS začala licencovanú šou vysielať.

„Pevne veríme, že mladí kapitáni vytvoria skvelú atmosféru v televíznom štúdiu, ktorá sa prenesie aj na televízne obrazovky,“ uviedol programový riaditeľ RTVS Marek Ťapák.

Divákov čaká v novej sezóne aj upravená scéna televízneho štúdia, ktorá okrem iného ponúkne nové možnosti kapele Milujem Slovensko Band a jej slovenským hitom.

Siedmu sériu uvedie RTVS do vysielania od 7. septembra, šou teda zostáva tradičný slot v piatkovom prime-time. Zachované sú súťažné kolá ako slepá mapa či narodeninové prekvapenie.

Sledovanosť Milujem Slovensko sa na RTVS v jednotlivých sezónach zvyšovala. V roku 2013 dosahovali v priemere premiérové časti v skupine divákov 12+ podiel na trhu 17,1%, na jeseň 2014 to bolo 20,9 %, na jeseň 2015 sa share zvýšil na 23,6%, v roku 2016 sa v priemere vyšplhal na 29,7 % a vlani na 20,3 percenta.

Minulý rok oslabila Milujem Slovensko priama konkurencia Farmy a tiež novinka Joj v piatkovom slote Všetko, čo mám rád.

Formát s originálnym názvom Ik Hou van Holland mal v domovskom Holandsku premiéru v marci 2008. Pre RTVS vyrába lokalizovanú verziu produkčná spoločnosť good tv. RTVS si licenciu na šou predĺžila naposledy o dve sezóny – do roku 2019.

  • Tlačiť
  • 2

Tagy Milujem Slovensko, RTVS