Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Nakrúcanie House of Cards bude pokračovať bez Spaceyho

05.12.2017, 10:08 | pol | © 2017 News and Media Holding

Úspešný seriál Netflixu House of Cards bude pokračovať bez hlavného protagonistu Kevina Spaceyho. Herca z projektu vynechali po prevalení jeho niekoľkých sexuálnych škandálov – v minulosti mal obťažovať mladých hercov.

  • Tlačiť
  • 0

Netflix potvrdil, že finálovú šiestu sériu začne nakrúcať o pár týždňov, ale K. Spacey sa v nej neobjaví.

„Séria bude mať osem častí. Začneme ju nakrúcať začiatkom budúceho roka. Bez Kevina Spaceyho,“ povedal na mediálnej konferencii programový šéf Netflixu Ted Sarandos.

Ústrednou postavou sa v posledných častiach stane herečka Robin Wrightová, ktorá stvárňovala v predošlých piatich sezónach Claire Underwood, manželku Franka Underwooda, ktorého hral K. Spacey. Ten si v seriáli zahral v druhej – piatej sérii prezidenta USA, na poste ho vystriedala práve manželka.

Podľa dostupných zdrojov bola šiesta séria už celá napísaná, keď herec Anthony Rapp prišiel so svedectvom, že ho ako 14-ročného v minulosti K. Spacey sexuálne obťažoval. Scenáristi teda museli príbeh upraviť.

Neprehliadnite

Netflix v októbri oznámil, že nakrúcanie šiestej série zatiaľ odkladá, kým nepreverí situáciu okolo K. Spaceyho. Zároveň streamingová platforma potvrdila, že šiesta séria bude posledná. So Spaceyho obvineniami to podľa tvorcov nesúviselo a rozhodnutie malo padnúť už predtým.

K. Spacey po obvinení zo strany A. Rappa vydal stanovisko, v ktorom sa mu ospravedlnil, a zároveň vyhlásil, že je gej. Neskôr pribudli ďalšie obvinenia – K. Spacey mal obťažovať hercov aj počas svojho pôsobenia v londýnskom divadle Old Vic, ktorému šéfoval.

  • Tlačiť
  • 0

Tagy House of Cards

Diskusia (0 reakcií)