Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Najviac nominácií na Zlaté glóbusy má rozvodová sága od Netflixu

09.12.2019, 17:31 | TASR

Nominácie 77. ročníka filmových a televíznych cien Zlatý glóbus oznámili v pondelok v USA. Slávnostné odovzdávanie ocenení za rok 2019 sa uskutoční 5. januára v Beverly Hills, píše agentúra AP. Rebríček so šiestimi nomináciami okrem iného v kategórii najlepší dramatický film vedie rozvodová sága Marriage Story z produkcie spoločnosti Netflix.

  • Tlačiť
  • 0

Tagy

Netflix

Po piatich nomináciách majú triapolhodinová snímka z prostredia mafie The Irishman režiséra Martina Scorseseho, ako aj posledný film režiséra Quentina Tarantina Vtedy v Hollywoode. Ten si zabezpečil aj nomináciu v kategórii najlepší komediálny alebo muzikálový film.

V kategórii najlepší dramatický film sú nominované aj snímky The Two Popes z dielne Netflixu, vojnová dráma 1917 a kriminálny thriller Joker.

V kategórii najlepšia herečka nominovali Cynthiu Erivoovú (Harriet), Scarlett Johanssonovú (Marriage Story), Saoirse Ronanovú (Malé ženy), Charlize Theronovú (Bombshell) a Renée Zellwegerovú (Judy).

Do súboja o Zlatý glóbus v kategórii najlepší herec postúpili Christian Bale (Le Mans '66), Antonio Banderas (Bolesť a sláva), Adam Driver (Marriage Story), Joaquin Phoenix (Joker) a Jonathann Pryce (The Two Popes).

Ocenenia Zlatý glóbus sa udeľujú od roku 1944, o nominantoch a víťazoch rozhoduje 90-členná porota z Hollywoodskej asociácie zahraničných novinárov (HFPA).

Výber favoritov na prestížne ocenenie každoročne naznačí aj horúcich kandidátov na Oscary, ktorých nominácie sa uzatvárajú dva dni po vyhlásení Zlatých glóbusov.

  • Tlačiť
  • 0

Tagy Netflix

Diskusia (0 reakcií)