Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Najobjektívnejšie televízne spravodajstvo má podľa prieskumu stále RTVS

02.02.2018, 10:08 | pol | © 2018 News and Media Holding

Ako najobjektívnejšie označujú ľudia v prieskume agentúry Median naďalej televízne spravodajstvo RTVS a Markízy. „Náskok“ verejnoprávnej televízie sa oproti predošlej vlne zberu dát o niečo zvýšil.

  • Tlačiť
  • 0

Na otázku „Ktorá televízia má podľa vás najobjektívnejšie spravodajstvo“ odpovedalo v prieskume Medianu takmer štvrtina respondentov, že RTVS (24,8 %). RTVS si polepšila o štyri desatiny percentného obdobu oproti tretiemu kvartálu.

Markíza si udržala druhé miesto, klesla však o šesť desatín bodu a ako najobjektívnejšie jej spravodajstvo hodnotilo 23,4 percenta opýtaných.

Zdroj: Median SK

Nezmenený výsledok dosiahla tretia v poradí Joj, za ktorú sa vyslovilo 17,9 percenta respondentov. Štvrtá Ta3 získala 14,8 percenta, čo je pokles o 1,2 percentného bodu.

Respondenti mohli tradične v odpovedi uviesť iba jednu televíziu. Zber dát prebiehal od 18. septembra do 17. decembra minulého roka, vzorka bola takmer 2 200 ľudí.

Zdroj: Median SK

V otázke neuviedlo žiadnu odpoveď 16,1 percenta opýtaných. Inú televíziu ako štvoricu najsledovanejších vybralo 2,4 respondentov. Že žiadna televízia neponúka najobjektívnejšie spravodajstvo, odpovedalo 0,6 percenta respondentov.

  • Tlačiť
  • 0

Tagy Markíza, Median SK, RTVS, spravodajstvo, Ta3, TV Joj

Diskusia (0 reakcií)