Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Najobjektívnejšie spravodajstvo má podľa prieskumu Markíza, tesne pred RTVS

24.09.2019, 11:42 | TASR | pol

Najobjektívnejšie televízne spravodajstvo mala v druhom štvrťroku 2019 televízia Markíza. Tesne za ňou sa umiestnila verejnoprávna RTVS. Vyplýva to z najnovšieho prieskumu spoločnosti Median SK.

  • Tlačiť
  • 0

Respondenti znova odpovedali na otázku „Ktorá televízia má podľa vás najobjektívnejšie spravodajstvo?“

TV Markíza uviedlo v odpovedi 23,1 percenta respondentov. K druhej RTVS sa priklonilo 22,6 percenta účastníkov prieskumu.

Na treťom mieste skončilo spravodajstvo TV Joj s výsledkom 19,4 percenta. Spravodajskú televíziu Ta3 označilo za najobjektívnejšiu 17,8 percenta ľudí, inú televíziu uviedlo 2,4 percenta opýtaných.

Respondenti mohli v prieskume určiť len jednu televíziu, pričom 14 percent z nich sa k otázke nevyjadrilo. Že žiadna televízie nemá najobjektívnejšie spravodajstvo, uviedlo 0,7 percenta opýtaných.

Markíza sa v prieskume Medianu vrátila na čelo pri otázke o najobjektívnejšom spravodajstva vlani vo štvrtom kvartáli, keď odsunula z prvého miesta RTVS.

Zdroj: Median SK

Rozdiely sú však dlhodobo minimálne, najväčší bol ešte začiatkom roka 2016, keď mala Markíza náskok takmer šesť percentuálnych bodov (30,9 vs. 25,2 %). Naopak v prvom kvartáli 2018, keď bola prvá RTVS, viedla dosiaľ s najväčším odstupom 1,8 percenta (25,3 vs. 23,8 %).

Prieskumu verejnej mienky zameraného na spravodajstvo v slovenských televíziách sa tentoraz zúčastnilo 2059 respondentov vo veku 14 až 79 rokov. Zber dát bol v termíne apríl až jún 2019.

  • Tlačiť
  • 0

Tagy Markíza, Median SK, RTVS, spravodajstvo, Ta3, TV Joj

Diskusia (0 reakcií)