Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Súd zrušil povolenie na zvukový prenos z pojednávania zmeniek Markízy

15.10.2019, 10:45 | TASR | Mediálne.sk

Predseda senátu Špecializovaného trestného súdu (ŠTS) Emil Klemanič zrušil súhlas na vysielanie zvukových prenosov vo veciach zmeniek televízie Markíza, z ktorej sú obžalovaní Marian Kočner a Pavol Rusko TASR o tom informovala hovorkyňa ŠTS Katarína Kudjaková.

  • Tlačiť
  • 1

Senát svoje rozhodnutie neodôvodnil. V posledných dňoch mal však premiéru dokumentárny film režisérky Zuzany Piussi, v ktorom boli odvysielané zábery z pojednávania televíznych zmeniek napriek zákazu pojednávanie natáčať a opakovaným výzvam senátu na vypnutie kamier.

Pojednávanie vo veciach falšovania zmeniek Markízy bude pokračovať 17. októbra v Ústave na výkon väzby Bratislava. Súd na pojednávanie 28. októbra predvolal aj bývalú spoločníčku Pavla R. Sylviu Klaus-Volzovú, ktorej vraždu si mal P. Rusko údajne objednať u Mikuláša Černáka.

Vypovedať má prísť aj podnikateľ Milan Fiľo a taktiež exmanželka obžalovaného P. Ruska Viera Rusková. Obžalovaní M. Kočner a P. Rusko podľa obžaloby prokurátora po vzájomnej dohode s obvineným Štefanom Aghom, ktorého trestná vec bola vylúčená na samostatné konanie, vyhotovili štyri sfalšované zmenky.

Neprehliadnite

Mali ich predložiť ako prílohy na vydanie platobných rozkazov. M. Kočner je obvinený aj z objednávky vraždy Jána Kuciaka a P. Rusko je obžalovaný z objednávky vraždy Sylvie Klaus-Volzovej.

Z predchádzajúcich pojednávacích dní ponúkali zvukové záznamy denník Sme aj spravodajský portál Aktuality.sk. Verejnosť bola vylúčená počas výpovede jedného z kľúčových svedkov proti M. Kočnerovi Petra Tótha.

  • Tlačiť
  • 1

Tagy Markíza, zmenky