Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Na Slovensku odštartuje stanica Playhouse Disney, presný termín zatiaľ nemá

04.03.2010, 13:00 | Ivan Krasko | © 2010 News and Media Holding

Kanál pre predškolákov Playhouse Disney môže prebrať z Disney Channel obsah dabovaný do češtiny. Materská spoločnosť The Walt Disney Company však o dabingu zatiaľ nechce hovoriť.

  • Tlačiť
  • 3

playhouse_disney_logo

V našom regióne je aktuálny štart ďalšej tematickej stanice z Disneyho portfólia. "Spoločnosť The Walt Disney Company má stále záujem spustiť v Česku a na Slovensku kanál Playhouse Disney," povedal pre Mediálne.sk marketingový manažér spoločnosti Radek Zwicker. "V tejto chvíli však nie je jasné, kedy sa tak stane," dodal.

Playhouse Disney má v káblovkách nahradiť kanál Jetix Play. Rebranding bol oficiálne potvrdený už v máji minulého roka v čase, keď sa Jetix menil na Disney Channel. V súvislosti s Jetix Play sa uvádzalo, že ešte asi rok bude fungovať bez zmeny, čiže pod pôvodným názvom a s programami v angličtine, a potom sa premenuje. S dodatkom, že stále prebieha dolaďovanie a plánovanie na našom trhu; termíny sa priebežne môžu meniť.

Premenou Jetix Play na Playhouse Disney sa nemusí výrazne zmeniť obsah kanála: stanica bola doteraz profilovaná ako "jemnejšia a edukatívnejšia verzia stanice Jetix určená pre deti od štyroch rokov" a po zmene sa naplní tým, čo už dnes ponúka Disney Channel v programovom bloku s názvom Playhouse Disney: čiže obsahom pre predškolákov pomáhajúcim im v rozvoji formou zábavného učenia a príbehov.

Rebranding však môže priniesť divákom nový jazyk: češtinu. Už samotný Jetix Play mal v pláne lokalizáciu a ak sa na kanál Playhouse Disney preklopí obsah z rovnomenného programového bloku vysielaného dnes na Disney Channel, stanica získa už nadabované programy. Radek Zwicker z The Walt Disney Company však dabovanie nechce komentovať: "Nemôžem potvrdiť ani vyvrátiť, či bude kanál v češtine alebo angličtine. Z pochopiteľných dôvodov nie je možné komentovať ani programovú schému a prípadné zmeny, ktoré by sa tým viazali na kanál Disney Channel."

Jetix Play je slabšie distribuovaný v káblovkách než napríklad Disney Channel. Dôvodom môže byť práve absencia českého jazyka; stále vysiela po anglicky, aj keď na trhu je dosť lokalizovaných staníc, ktoré káblovky viac preberajú do svojich rastrov. Navyše české stanice sú cenovo porovnateľné: podľa informácií od káblových operátorov sú poplatky pre žánrovo rovnaké tematické kanály na približne rovnakej úrovni. Jetix Play tak napriek nedabovaniu pravdepodobne nie je lacnejší.

Najväčším konkurentom pre Playhouse Disney, zameranom na deti v predškolskom veku od 2 do 5 rokov, bude pravdepodobne Minimax. Ten podľa vlastných vyjadrení pracuje s cieľovou skupinou najmladších detí do šesť rokov a okrem zábavy prináša aj nenásilnú výchovu a vzdelávanie. Na trhu existuje i kanál pre batoľatá Bebe TV a Disney Channel, ktorý po štarte Playhouse Disney pravdepodobne zacielil už len na skupinu 6- až 14-ročných divákov. Bez českého dabingu vysiela Cartoon Network s cieľovkou 6-11 a Animax pre vyššie vekové skupiny od 15 do 24 rokov.

  • Tlačiť
  • 3