Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Na Moje povstanie poslali darcovia zatiaľ 10-tisíc eur, budú mať meno v titulkoch

21.08.2019, 11:54 | reb | © 2019 News and Media Holding

Po tom, ako Audiovizuálny fond zamietol žiadosť o podporu filmu Moje povstanie 2, ktoré prinesie RTVS 29. augusta, sa tvorcovia rozhodli vyhlásiť verejnú zbierku. Aktuálne oznámili, že každý, kto prispeje na dokončenie filmu akoukoľvek sumou, bude mať svoje meno v titulkoch traileru k filmu. Ten bude zároveň klipom k pripravovanému soundtracku v podaní Kataríny Knechtovej.

  • Tlačiť
  • 0

Zbierka v pondelok dosiahla prvý míľnik, keď prekonala sumu 10-tisíc eur. Tvorcovia však avizovali, že potrebujú celkovo 40-tisíc eur na dokončenie diela vo vysokej a profesionálnej kvalite.

Napriek tomu, že táto hranica zatiaľ nebola dosiahnutá, nehovoria o tom, že by bol projekt ako taký ohrozený. 

„Potešil nás veľký záujem a podpora verejnosti. Je to pre nás obrovská vzpruha,“ povedal producent a spoluator námetu Martin Marko z agentúry MW Promotion.

Neprehliadnite

Trailer, v ktorom sa mená prispievateľov ocitnú, bude zároveň videoklipom k soundtracku Sloboda je pierko od speváčky K. Knechtovej. Hudbu zložil Matúš Široký a autorom textu je Stanislav Štepka. K. Knechtová si v Mojom povstaní 2 aj sama zahrala.

Prvé ukážky z filmu sú zverejnené v traileri na stránke Moje povstanie na Facebooku a tiež Instagrame. Premiéru poviedkového filmu Moje povstanie 2 režiséra Juraja Štepku a scenáristu Petra Rajčáka odvysiela RTVS na Jednotke 29. augusta o 13:15, reprízu zaradí 1. septembra o 20:30.

V hlavných úlohách sa predstavia aj Mária Čírová, Michal Straka Ego, Lukáš Kajanovič známy ako Pil C, Zuzana Kronerová, Stanislav Štepka, Ján Koleník, Ján Jackuliak, ale aj moderátor Matej „Sajfa“ Cifra či youtuber Daniel „Gogo“ Štrauch.

  • Tlačiť
  • 0

Tagy Moje povstanie, RTVS, SNP

Diskusia (0 reakcií)