Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Na Jednotku doletí nová Včielka Maja podozrievaná z anorexie

20.03.2013, 12:20 | Martin Poláš | ČTK

Populárny detský seriál sa dočkal moderného pokračovania, v premiére ho odvysiela Jednotka

  • Tlačiť
  • 0

Klasický detský animovaný seriál Včielka Maja v novej, modernej počítačom animovanej verzii zaradí do vysielania od apríla Rozhlas a televízia Slovenska (RTVS). Rozprávku bude vysielať počas víkendov medzi 7. a 8. hodinou ráno.

Včielka Maja logo

RTVS získala práva na nový 78-dielny seriál, ktorý príbehy o Maji nanovo spracoval v 3D grafike v roku 2011. Jednotlivé epizódy majú 12 minút, produkčne sa na nich podieľala nemecká verejnoprávna televízia ZDF v spolupráci s francúzskou TF1.

Nová Včielka Maja stihla hneď po predstavení rozpútať aj nečakanú tému – diváci si všimli, že „moderná“ Maja je oproti svojej predchodkyni zo 70. rokov podstatne štíhlejšia. To mnohí považujú za podsúvané módneho diktátu štíhlosti, a to už najmladšej generácii. Tvorcovia aj televízia kritiku odmietli.

„Zo včielky Maje sa stala včielka trieska,“ komentoval podľa ČTK novú podobu počítačom vytvorenej Maje regionálny denník Dresdner Neueste Nachrichten.

Včielka Maja

Podľa celoštátneho denníka Die Welt je z nej teraz „včielka s osím pásom“. „Poblúznenie štíhlosťou už dorazilo aj do detského vysielania. Kilá musela zhodiť aj roztomilá bacuľatá Maja,“ poznamenal k novému vzhľadu populárnej figúrky berlínsky denník. A podľa Der Tagesspiegel sa včielka vracia po odtučňovacej kúre.

Na stranu tvorcov sa pridal len časopis Der Spiegel, podľa ktorého na chudšej hrdinke nie je nič zlé a je to len ukážka toho, že seriál ide s dobou. „Je predsa pravda, že pôvodná Maja mala nadváhu a jej index telesnej hmotnosti bol katastrofálny,“ rypol si do originálnej kreslenej postavičky z pôvodnej série, ktorá sa tešila veľkej obľube aj u Slovákov.

Novinkou súčasne verzie Včielky Maja je aj titulná skladbu, ktorú už nespieva Karel Gott, ale mladá domáca interpretka Helene Fischer.

Včielka Maja

„Ak by sme prevzali originál od Karla Gotta pre novú Maju, očakávali by diváci tú starú, 2D Maju,“ komentovala zmenu vedúca detského vysielania druhého programu ZDF Barbara Biermannová.

Až štyrom pätinám divákov sa podľa internetovej ankety nová Maja páči menej ako pôvodná 2D včielka. Osudy postavičky, ktorá vznikla už pred vyše 100 rokmi, uvedie RTVS na Jednotke od 6. apríla.

  • Tlačiť
  • 0

Diskusia (0 reakcií)