Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom
Objednajte si denný súhrn správ
Vyberiete si len témy, ktoré vás zaujímajú.
Zasielanie newslettra kedykoľvek vypnete.

Na Jednotke v sobotu štartuje kvíz Taxík

19.01.2012, 16:15 | Lukáš Kočišek | © 2012 News and Media Holding

Verejnoprávna televízia si od externej firmy Smartin objednala 40 dielov za 413 990 eur bez DPH. Vo vnútri video a fotografie.

  • Tlačiť
  • Poslať e-mailom
  • Oznámiť chybu
  • 1

taxik_logo_rtvs

Zdroj: RTVS

Slovenská televízia v sobotu spúšťa ďalšiu z avizovaných noviniek pre jarnú časť televíznej sezóny. O 18:00 sa do vysielania Jednotky dostane prvé vydanie zábavno-súťažnej šou Taxík. V slote jej budú konkurovať záver filmu a reprízová zábavná šou Partička na Markíze a taktiež reprízová reality šou Geissenovci - Ťažký život milionárov na Joj. Stanica Doma v rovnakom čase vysiela romantické filmy a Plus seriál 30 prípadov majora Zemana.

Verejnoprávna televízia nový formát podporuje v rámci self-proma. "Aké by to bolo zviezť sa taxíkom a vystúpiť o pár stoviek bohatší? Vyskúšajte si to. Stačí pár správnych odpovedí v novej vedomostnej súťaži Taxík," láka divákov v upútavke.

Taxík je slovenskou adaptáciou formátu Cash Cab, ktorá vzniká na základe licencie od produkčnej a distribučnej spoločnosti All3media International. Reláciu pre STV vyrába produkčná spoločnosť Smartin producenta Martina Šimuniča. Moderátorom a taxikárom v jednej osobe bude herec a moderátor Peter Kočiš.

taxik_peter_kocis_stv

"Ide o mimoriadne úspešný formát, ktorý zabral v každej krajine, kde bol lokalizovaný," tvrdí televízia v tlačovej správe. „Naším zámerom je prinášať programy s pridanou hodnotou. To sú také, pri ktorých sa diváci nielen zabavia, ale okrem toho sa aj aspoň v niečom poučia a program im ponúkne návod zorientovať sa v spleti často protichodných informácií,“ dodal programový riaditeľ STV Andrej Miklánek.    

Formát je známy aj z obrazovky Českej televízie, ktorá ho na prvom programe vysiela už od od 5. januára 2008. Doposiaľ išlo taktiež o týždenník, od začiatku roka ho však nasadila na každý pracovný podvečer pred hlavnú spravodajskú reláciu Události. Pri moderovaní sa striedajú herci Aleš Háma a Tomáš Matonoha.

V relácii Taxík nastúpia nič netušiaci ľudia do zdanlivo obyčajného taxíka a až po nástupe zistia, že sú v televíznom programe. Pri jazde majú možnosť odpovedať na otázky vodiča moderátora a pritom hrať o peniaze. Ak sú úspešní, na záver cesty dostanú svoju výhru. Ak odpovedajú viackrát zle, sú z taxíka vysadení, a to kdekoľvek. Hráči majú k dispozícii aj niekoľko "žolíkov" - môžu osloviť náhodného chodca alebo známeho prostredníctvom mobilu.

RTVS si zazmluvnila 40 dielov Taxíka, za ktoré firme Smartin zaplatí 413 990 eur a za poskytnutie licencie vrátane práv, konzultačných a cestovných poplatkov poskytovateľa licencie v zmysle licenčnej zmluvy 60-tisíc eur. Cena za jeden diel relácie je 11 581 eur, vstupné náklady na výrobu grafiky, hudbu, logo, úpravy vozidiel a vývoj projektu činia po dohode oboch zmluvných strán ďalších 10 750 eur. Všetky uvedené sumy sú bez DPH.

  • Tlačiť
  • Poslať e-mailom
  • Oznámiť chybu
  • 1