Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Na Jednotke sa v januári vráti Zem spieva, začne aj Inšpektor Max

14.12.2017, 08:51 | Martin Poláš | © 2017 News and Media Holding

Program v prime-time posilní premiérovou pôvodnou tvorbou už v priebehu januára aj Jednotka. V polovici mesiaca odštartuje novú sériu folklórnej šou Zem spieva, neskôr sa pridá aj premiérový seriál Inšpektor Max.

  • Tlačiť
  • 0

Druhá séria Zem spieva bude mať premiéru 13. januára o 20:25, na Jednotke teda folklórnej šou zostane slot počas sobotných večerov. S programom začne RTVS o niečo skôr ako tento rok, keď ho premiérovo uviedla v závere januára. 

Mimo športových prenosov, spravodajstva a galavečera OTO bola Zem spieva v tomto roku najsledovanejším programom Jednotky. Najúspešnejší diel programu videlo 630-tisíc divákov v univerzálnej cieľovke 12+.

V širšej cieľovke mala prvá séria, ktorá finišovala v apríli, napokon priemer 540-tisíc divákov a trhový podiel 26,1 percenta. V komerčnej cieľovke 12 – 54 program priemerne pozeralo 224-tisíc divákov (19,2 %).

Zem spievaZdroj: RTVS

Formát folklórnej šou vytvorila verejnoprávna televízia v spolupráci s produkčnou spoločnosťou Nunez NFE, ktorá robí aj na novej sérii. Program sa okrem slovenského trhu presadil aj medzinárodne, keď vyhral súťaž nových formátov Pitch&Play na televíznom veľtrhu NATPE a dostane tak šancu prezentovať sa tvorcom z celého sveta v januári v Miami. 

Neprehliadnite

RTVS v pokračovaní Zem spieva neavizovala zmeny, už v priebehu októbra realizovala kastingy do nových častí. V programe súťažia amatérski folklóristi, rozdelení podľa regionálnej príslušnosti. V dokrútkach ich predstavujú celebritní patróni. Vystúpenia hodnotí porota a v záverečnej fáze aj diváci. 

Od 28. januára začne na Jednotke aj premiérová kriminálka Inšpektor Max v hlavnej úlohe s Jurajom Kukurom. Nový koprodukčný seriál tak bude RTVS vysielať tradične v nedeľnom slote. 

Inšpektor MaxZdroj: ČT

Do seriálu investovala RTVS vrátane vývoja viac ako milión eur, partnerom je aj Česká televízia. Kriminálka vznikla v produkcii Trigon Production, ktorá pre RTVS robila napríklad aj Kriminálku Staré Mesto. 

Autorom námetu 13-dielneho seriálu je herec Juraj Kukura spolu s Ivanom Hubačom. J. Kukura stvárňuje aj hlavnú postavu, inšpektora Zoltána Maxa. Jeho neskúseného partnera si zahral český herec Róbert Hájek. Scenár k seriálu napísali Laura Siváková-Paššová a Rastislav Boroš. Režisérom bol Jiří Chlumský. V seriáli si zahrali aj Ľubomír Paulovič, Tereza Brodská, Igor Bareš, Diana Mórová či Dušan Jamrich.

J. Kukura v kriminálke stvárňuje slovenského detektíva Maxa, ktorý sa pred rokmi odsťahoval do Česka, kde pracuje na pražskej kriminálke. Kriminálne prípady nepoznajú hranice, a tak sa mnohokrát dostáva na Slovensko, kde sa musí vyrovnať so svojou vlastnou minulosťou.

Max je nezmieriteľný rebel a anarchista v úlohe kriminalistu. Neznáša autority a spoločenské pravidlá, nedokáže sa zmieriť so spoločenským systémom, v ktorom musí žiť. Humor do príbehov vnáša aj Maxova spolupráca s mladším detektívom Filipom, ktorý uprednostňuje odlišné vyšetrovacie metódy. 

  • Tlačiť
  • 0

Tagy Inšpektor Max, RTVS, Zem spieva

Diskusia (0 reakcií)