Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Na Dvojke STV budú súťažiť študenti. Prvýkrát aj za štátne peniaze

14.04.2010, 11:15 | Lukáš Kočišek | © 2010 News and Media Holding

Projekt veľkej vedomostnej šou Hlava XXI štartuje koncom apríla. Nové detaily a premiéra oficiálneho loga.

  • Tlačiť
  • 0

dvojka_logo_tema.gif

Slovenská televízia pokračuje v chrlení novinkových projektov vlastnej tvorby. Koncom apríla na Dvojke štartuje "veľká vedomostná šou" pod názvom Hlava XXI.

"Ide o multimediálnu vedomostnú súťaž vysokoškolákov a stredoškolákov, v ktorej nadaní študenti majú jedinečnú možnosť vyhrať ročné štipendium na prestížnych európskych univerzitách," povedal o obsahu projektu pre Mediálne.sk PR manažér Dvojky a Trojky STV Branislav Šanta. "Úlohou tohto televízneho formátu nie je „vyrobiť“ nové hviezdy, skôr dať príležitosť talentovaným mladým ľuďom svoje nadanie rozvíjať," dodal.

Zároveň tiež ide o vôbec prvý projekt, ktorý verejnoprávna televízia vyrobí na základe zmluvy so štátom. V nedeľnej relácii 3-2-1-Štart! to uviedol hovorca STV Peter Susko.

Hlava XXI v podpísanom znení zmluvy so štátom

Minutáž: mesačne 3x20 minút (magazíny) + 1 x 60 minút (prenos finále)
Počet častí: 30 magazínov + 10 finálových večerov ročne
Druh akvizície: koprodukcia
Koproducent: nezávislý producent SR
Technológia: magazíny - záberová technológia, finálové večery - prenos
Stav rozpracovanosti: námet, koncepcia súťaže, témy magazínov
Noticka: Vedomostná súťaž pre stredoškolákov a vysokoškolákov so zameraním na rozšírenie jazykových znalostí, vedomostí v študijnom odbore a poznaní krajín EÚ i v zámorí umožní súťažiacim získať študijné pobyty na renomovaných svetových univerzitách
Príspevok štátu: 5 000,- EUR/časť; spolu 150 000,- EUR/30 častí/magazíny. 16 600,- EUR/časť; spolu 166 000,- EUR/10 častí/finále. Spolu: 316 000 EUR/30 magazínov+10 finále
Podiel koprodukcie: 60% koproducent, 40% STV (z príspevku štátu)

Štruktúra projektu bude zakaždým rozvrstvená na celý mesiac. Prvé tri týždne, vždy v pondelky o 21:00, sa sa vo vysielaní objavia magazíny. "V prvom sa predstaví univerzita, v druhom krajina univerzity a v treťom osobnosť, zväčša nositeľ Nobelovej ceny," vysvetľuje Šanta. K samotnému súťaženiu tak dôjde len raz mesačne. "V posledný pondelok mesiaca sa o 20:00 z veľkolepej scény zo štúdia MD IV odvysiela priamy prenos súboja študentov," dodal PR manažér. Ide o rovnaké priestory v ktorých STV vyrábala ťažiskové projekty ako Slovensko hľadá SuperStar, Hit storočia či Eurovision Song Contest.

hlava_xxi_logo_stv

Priame prenosy budú moderovať herec a operný spevák Filip Tůma a vysokoškolská profesorka Martina Ostatníková. Podľa medializovaných informácií mal program pôvodne uvádzať Michal Hudák. Garantom projektu je podľa Šantu držiteľ ocenenia Vedec roka 2009 a svetová špička v kozmickom výskume – profesor Jozef Masarik.

Projekt by mal trvať desať mesiacov, úvodné dve vydania budú podľa oficiálnej stránky Hlavy XXI na Facebooku pilotné. Prvé z nich odvysiela Dvojka v pondelok 26. apríla 2010 so začiatkom o 20:10. Vyhradený má 65-minútový slot.

Slovenská televízia dostane na základe zmluvy so štátom tento rok na výrobu programov vo verejnom záujme 12 a pol milióna eur, a po nasledujúce štyri roky vždy minimálne 10 miliónov eur.

  • STV chce fantazijný príbeh v 3D, HD seriál za milión eur či súťaž mladých intelektuálov: Platiť má štát

V aktuálnej sezóne spúšťa najviac noviniek práve STV. Len na Jednotke ich ponúkla už takmer desať, skrátka neostala ani Dvojka. Okrem chystaného ťažiskového projektu Moja naj kniha, relácií Hlas Európy, Slovensko a svet či Traja v sieti druhý kanál spustil aj nové magazíny Energetika, Na doskách a dokumentárno-publicistickú sériu Dialógy o závislostiach.

Anotácia prvého vydania projektu Hlava XXI

20:10   Hlava XXI

            65 min.

Súťažno - zábavný program pre stredoškolákov a vysokoškolákov. Napínavý súboj o plne hradené ročné štipendium na svetovej univerzite, tento krát výnimočne so študentami - tvorcami samotnej relácie. 

Štruktúra projektu Hlava XXI

  • 1. týždeň v mesiaci: Magazín UNIVERZITA
  • 2. týždeň v mesiaci: Magazín KRAJINA
  • 3. týždeň v mesiaci: Magazín OSOBNOSŤ 
  • 4. týždeň v mesiaci: FINÁLE

V prvom mesiaci sa postupne predstavia univerzita Sienna, Taliansko a profil osobnosti – nositeľa Nobelovej ceny Carla Rubiu (časticový urýchľovač).

  • Tlačiť
  • 0

Diskusia (0 reakcií)