Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Max Jason Mai nemohol vystúpiť na OTO 2011

12.03.2012, 07:55 | Lukáš Kočišek | © 2012 News and Media Holding

Išlo o rozhodnutie organizátorov eventu, RTVS následne neodvysielal jeho reprízu.

  • Tlačiť
  • 6

Veľká ohlasovaná premiéra sa nekonala. Spevák Miro Šmajda, pôsobiaci momentálne pod umeleckým menom Max Jason Mai, nemohol v priamom prenose odovzdávania cien diváckej ankety OTO 2011 odprezentovať svoju pesničku Don't Close Your Eyes, s ktorou bude reprezentovať Slovensko na súťaži Eurovision Song Contest.

max_jason_mai_rtvs

Podľa informácií webov Pluska.sk či Topky.sk vystúpenie, ktoré chcel presadiť RTVS ako účastník Eurovízie, z programu Jednotky vyradila organizátorka ankety Jana Prágerová, ktorej sa rockový štýl pesničky nezdal vhodný do koncepcie eventu. K jej rozhodnutiu došlo až po generálke, ktorej sa ešte Max Jason Mai zúčastnil.

"Skladba Don't Close Your Eyes, s ktorou bude Max Jason Mai reprezentovať Slovensko na tohtoročnej Eurovízii, mala po prísľube partnerov prvýkrát v premiére odznieť práve v programe OTO 2011. Naši partneri sa však na poslednú chvíľu rozhodli inak. Rozhlas a televízia Slovenska urobí všetko pre to, aby v čo najkrajšej dobe priniesla divákom verejnoprávnej televízie premiéru eurovíznej piesne nášho reprezentanta," znie oficiálne stanovisko RTVS zverejnené na jeho webe k Eurovízii.

Ako verejnoprávna inštitúcia dodala na svojej stránke na Facebooku, náhradné vystúpenie Maxa Jasona Maia by sa malo uskutočniť v relácii, ktorá bude "zameraním jemu blízka s dobrou sledovanosťou a odprezentuje ho dôstojne a na úrovni". RTVS plánuje svojho eurovízneho reprezentanta propagovať vo viacerých formátoch.

Pravdepodobne aj kvôli tomuto konfliktu RTVS neodvysielal v sobotu predpoludním na Jednotke pôvodne plánovanú reprízu OTO 2011. „Rozhodli sme sa, že ju napokon nezaradíme do programu. Bolo to naše slobodné programové rozhodnutie, pretože máme takú možnosť,“ povedal pre týždenník Nový Čas Nedeľa programový riaditeľ televíznej organizačnej zložky RTVS Andrej Miklánek.   

Priameho prenosu sa nezúčastnili zamestnanci televízie Markíza, ktorá vedie súdne spory s vyhlasovateľom ankety, vydavateľstvom Ringier Axel Springer Slovakia. Ceny si tak osobne neprišli prevziať moderátori Peter Varinský a Patrik Herman, ktorí zvíťazili aj napriek tomu, že televízia divákov vyzývala, aby za jej tváre nehlasovali.

Výsledky ankety OTO 2011

Osobnosť TV publicistiky: Patrik Herman (TV Markíza)
Osobnosť TV spravodajstva: Lucia Barmošová (TV Joj)
Osobnosť TV športu: Peter Varinský (TV Markíza)
Moderátor/ka zábavných programov: Martin "Pyco" Rausch (TV Joj)
Spevák: Marián Čekovský
Speváčka: Nela Pocisková
Herečka v komediálnom seriáli / žánri: Petra Polnišová (TV Markíza, TV Joj)
Herec v komediálnom seriáli / žánri: Lukáš Latinák (TV Markíza, TV Joj)
Herečka v dramatickom seriáli / žánri: Diana Mórová (TV Joj)
Herec v dramatickom seriáli / žánri: Ján Koleník (TV Joj)
Zábavný program roka: Partička (TV Markíza)
Program roka: 2011 - Srdce pre deti (TV Joj)
Seriál roka: Panelák (TV Joj)
Sieň slávy: Dušan Gabáni (Ta3)
Cena týždenníka Život: Jozef Kubáni (TV Joj)
Absolútny OTO: Petra Polnišová (TV Markíza, TV JOJ)

  • Tlačiť
  • 6