Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Markíza zrejme chystá denný seriál, registruje si názov Detektív Kripta

20.02.2009, 14:10 | Lukáš Kočišek | © 2009 News and Media Holding

Podľa informácií Mediálne.sk ide o jeden z pracovných názvov pre nový formát pripravovaný na 18:00. Nemá ísť o šou, ale hraný denný seriál.

  • Tlačiť
  • 9

markiza_logo_3d-1.gif

Markíza si na Úrade priemyselného vlastníctva podala žiadosť o registráciu ochrannej známky názvu Detektív Kripta.

Podľa informácií Mediálne.sk ide o jeden z pracovných názvov pre nový formát chystaný na 18:00. Nemá ísť vyslovene o šou, ale hraný denný seriál. Ponášať by sa mal na nemeckú sériu Lenßen & Partner, ktorú od roku 2003 vysiela každý podvečer o 19:00 Sat.1. Okolo 13:00 ju predabovanú denne vysiela aj česká Nova.

Seriál v sebe kombinuje realitu a fikciu. Hlavným protagonistom je advokát Ingo Lenßen. So svojim tímom vyšetrovateľov sa špecializuje na delikátne prípady klientov, ktorí dávajú prednosť súkromnému vyšetrovaniu pred právnym poradenstvom. Každá epizóda sa začína pohovorom s klientom, ktorý príde do jeho kancelárie. Prípad dôkladne rozoberú a Lenßen vyšle niektorý zo svojich tímov do pátracej akcie. Každá časť sa napokon končí súdnym pojednávaním.

Lenßen & Partner: Ako bude možno vyzerať Detektív Kripta

Ingo Lenßen je právnikom aj v skutočnom živote a v seriáli vystupuje pod civilným menom. Projekt je typický svojím nízkonákladovým pôsobením, hojne využíva ručné kamery a amatérskych hercov či ochotníkov. Tých už prostredníctvom svojho webu zháňa aj Markíza, zrejme práve pre potreby Detektíva Kriptu.

Denný slot po 18. hodine je pre televíziu dôležitý - ide o najsledovanejší čas tesne po prime-time. Líder ho tak nemôže zanedbať. V rovnakom čase vysiela Jojka silnejúcu Súdnu sieň. Markíza zatiaľ vyčkáva, od marca štartuje už štvrtú reprízu seriálu Komisár Rex.

Kedy sa konkurent pre Súdnu sieň dostane na obrazovky trhového lídra zatiaľ nie je jasné. Markíza oficiálne potvrdila iba prípravy bližšie nešpecifikovaného denného formátu. Dramaturg Jaro Buček, ktorý sa na projekte podieľa, zas pre denník Pravda priblížil, že sa bude týkať občianskoprávnej problematiky.

Mediálne.sk zisťuje od TV Markíza bližšie informácie.

  • Tlačiť
  • 9