Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Markíza potvrdila svoj ďalší možný ťažiskový projekt po Superstar

24.07.2007, 15:45 | Lukáš Kočišek | © 2007 News and Media Holding

Názov Slovensko má talent na Úrade priemyselného vlastníctva sa zhoduje s názvom v súčasnosti najúspešnejšieho formátu spoločnosti Fremantle Media - talentovej reality show Got Talent.

  • Tlačiť
  • 0

markiza_logo.gif

Televízia Markíza má v procese registračného konania ochranné známky názvov Slovensko má talent, Slovensko hľadá talent a Slovensko hľadá hviezdu. "Hoci na konkurenčnom trhu nebýva zvykom avizovať svoje strategické rozhodnutia, TV Markíza nemá problém potvrdiť, že v budúcnosti uvažuje o realizácii formátu s menovanými zamýšľanými názvami," uviedla pre Mediálne.sk hovorkyňa TV Markíza Oľga Dúbravská.

Názov Slovensko má talent sa zhoduje s názvom formátu spoločnosti FremantleMedia Got Talent. Podľa informácií na internetovej stránke spoločnosti je Got Talent tento rok ich vôbec najúspešnejším formátom po celom svete. Jedným z jeho autorov a producentov je aj známy porotca zo speváckej súťaže American Idol Simon Cowell.

america_got_talent_logo.gif


Logo americkej verzie formátu Got Talent.

Got Talent je výpravná talentová reality show, v ktorej amatérski speváci, tanečníci, kúzelníci, zabávači a ďalší talentovaní súťažiaci všetkých vekových kategórií súťažia o finančnú výhru. V Amerike je hlavnou cenou milión dolárov.

Formát Got Talent vysielala pôvodne americká televízna sieť NBC pod názvom America's Got Talent ako projekt určený na letné medzisezónne obdobie. Jeho moderátorom je sprievodca kontroverzných talk show Jerry Springer. V porote sa objavujú napríklad herec a spevák David Hasselhoff, protagonistka reality show The Osbournes Sharon Osbourne či speváčka Brandy. NBC po veľkom úspechu show v súčasnosti vysiela druhú sezónu projektu, pričom už v súčasnosti je potvrdená aj tretia.

fremantle_logo.gif

NBC formát vysiela dvakrát týždenne, v utorkovom a sobotnom prime-time. Minulý týždeň bol America's Got Talent s vyše jedenástimi miliónmi divákov tretím najsledovanejším programom v USA.

Licenciu na formát Got Talent predala spoločnosť FremantleMedia do dvanástich krajín sveta, vrátane Anglicka, Číny, Francúzska, Grécka, Ruska, Švédska či Nemecka. Markíza zatiaľ nepotvrdzuje, či uvažuje o kúpe licencie práve tohto formátu.

  • Tlačiť
  • 0

Diskusia (0 reakcií)