Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Markíza oznámila dátum štartu seriálu Doktori. Odsunie Farmu

25.09.2014, 19:11 | Martin Poláš | © 2014 News and Media Holding

Nový seriál z lekárskeho prostredia Doktori nasadí Markíza od 17. októbra, teda v piatkovom prime-timeovom slote. Úvodná epizóda má v programe vyhradených až 90 minút.

  • Tlačiť
  • 5

Prvú časť Doktorov avizuje televízia v programovom pláne so začiatkom o 20:30. Na seriál nadviaže trilerom Unesená o 22. hodine.

Z piatkového večera sa vytratí reality šou Farma. Jej Duel sa namiesto posledného pracovného dňa v týždni bude vysielať v sobotu o 20:30.

Všetky večery Markízy tak budú od polovice októbra v pracovných dňoch otvárať seriály - od pondelka do štvrtka vysiela televízia Búrlivé víno.

Doktori budú mať na Markíze týždennú periodicitu, televízia bude v nedeľu zaraďovať reprízu aktuálnej časti. V programe figuruje o 11:25.

Nový seriál bude mať desať častí, hlavné úlohy v ňom obsadili Alexander Bárta, Judit Bárdos a Jan Révai.

Seriál z prostredia špičkového kardiocentra už má Markíza nakrútený dlhšie, pôvodne uvažovala aj o skoršom nasadení. Televízia vzhľadom na menší, uzavretý počet častí hovorí o výpravnejšom stvárnení a hutnom deji.

Doktorov pripravoval režisér Matúš Libovič, ktorý rozbiehal aj ďalšie pôvodné seriály Markízy Búrlivé víno a Chlapi neplačú.

Okrem medicínskych príbehov zameraných na ochorenia pacientov je hlavnou zápletkou konflikt ústredného páru. Tomáš (A. Bárta) a Klára (J. Bárdos) boli ako študenti milencami, dnes sú síce kolegovia, no spája ich len napätie a vzájomná nevraživosť. Pri nakrúcaní použila Markíza reálne priestory nemocnice.

  • Tlačiť
  • 5

Tagy Doktori, Markíza