Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Markíza odhalila tajomnú skupinu ZAPA. Je to porota Talentmanie (video)

02.08.2010, 10:00 | Lukáš Kočišek | © 2010 News and Media Holding

Markíza a Nova posunuli promo svojho jesenného ťažiskového projektu do ďalšej fázy.

  • Tlačiť
  • 16

markiza_logo_nove

Markíza a Nova posunuli promo svojho jesenného ťažiskového projektu Talentmania do ďalšej fázy. Divákom tlačia do pozornosti porotu chystanej talentovej šou, ktorú v teasingovom spote zašiforvali pod skratku ZAPA.

"Uvidíte, čo ste ešte nevideli. Našli sme talenty, ktoré vám vyrazia dych. Najpopulárnejšia skupina všetkých dôb - ZAPA a Talentmania. Už čoskoro na Nove a na Markíze," hovorí v upútavke moderátor projektu Leoš Mareš.

Diváci niekľoko dní nevedeli, čo slovo ZAPA znamená. Rozuzlenie prinieslo až pokračovanie spotu, v ktorom štvorica porotcov tancuje na diskotékovom parkete. Za skratkou ZAPA sa totiž skrývajú začiatočné písmená krstných mien "hudobno-tanečného telesa" v zložení Zdeněk Troška, Alena Šeredová, Paľo Habera, Adela Banášová.

"Mánia je Talentmania. Bude to mánia, tá Talentmania. Talenty budú spievať a hrať. Talenty môžeš obdivovať. O najlepšom z nich rozhodovať. A spolu s nami sa zabávať," spieva sa v rámci chytľavej melódie staršieho hitu. "Talentmania - najlepšia československá šou. Len na Nove a na Markíze," dodáva hlas pod obrazom. ZAPU ako "najpopulárnejšiu skupinu porotcov" propaguje aj printová časť kampane (ukážka v galérii pod textom).

Televízne spoty vznikli v rámci spolupráce reklamnej agentúry Creative Department a produkčnej spoločnosti Oreo. Vysiela ich Markíza aj Nova. V úvodnej fáze kampane Markíza stavila na tváre známe z prvej série Slovensko má talent.

Na Talentmaniu odkazuje stanica aj v prebiehajúcej kampani na letné programové premiéry. "Tohtoročná letná sezóna sa nesie v znamení „mánie“ – tej pozitívnej, ktorá zosobňuje „posadnutosť“ niečím výnimočným, zaujímavým, úspešným. Tá je aj predzvesťou a odkazom na pripravovanú jesennú show Talentmania," vysvetlila začiatkom júla pre Mediálne.sk riaditeľka Centra marketingu TV Markíza Zuzana Ťapáková. Viac informácií o Veľkej letnej televíznej mánii na Markíze a ukážky spotov.

Aj konkurenčné stanice Joj a Prima v najbližšich dňoch posunú dopredu kampaň k svojmu ťažiskovému projektu Česko Slovensko má talent. V novej upútavke už budú účinkovať moderátori šou Martin "Pyco" Rausch a Jakub Prachař.

Talentmania a Česko Slovensko má talent budú ťažiskovými projektmi jesene. Pravdepodobne dostanú aj rovnaký vysielací čas, v nedeľu večer. Diváci Markízy uvidia nový formát, čo vznikol v zázemí dcérskej spoločnosti CME Media Pro. Joj kúpila formát od spoločnosti FremantleMedia, stojacej napríklad aj za SuperStar či X Factorom.

  • Tlačiť
  • 16

Tagy TV novinky na jeseň 2010