Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Markíza smeruje do rúk Kellnera. Rokovania majú byť v záverečnom štádiu

17.10.2019, 21:47 | raj | © 2019 News and Media Holding

Rokovania o predaji americkej skupiny Central European Media Enterprises (CME) finančnej skupine PPF majú byť v záverečnej fáze a rozhodnutie má padnúť počas nasledujúcich dní. Debaty o kúpe majoritného podielu má viesť Petr Kellner osobne, no jeho PPF sa zatiaľ oficiálne nevyjadrilo. CME na Slovensku vlastní televíziu Markíza.

  • Tlačiť
  • 0

Tagy

CME, Markíza

O posune v rokovaniach informovali české portály Aktuálně.cz a Hospodářské noviny. Najväčším akcionárom CME je v súčasnosti americká telekomunikačná spoločnosť AT&T, ktorá skupinu získala vďaka akvizícii Time Warneru.

Minulý rok sa ale rozhodli, že chcú v mediálnej oblasti pôsobiť len v kľúčovom biznise, teda amerických a globálnych aktivitách, ako je napríklad HBO.

Neprehliadnite

Mediálna skupina CME tento týždeň oznámila medziročný nárast prevádzkového zisku za tretí štvrťrok o 39 percent na 30,8 miliónov dolárov (27,7 milióna eur). Akcie im v reakcii na zlepšenie hospodárenia tiež rastú.

CME pôsobí na piatich stredoeurópskych a východoeurópskych trhoch. Na Slovensku vlastní Markízu spolu s jej menšími stanicami, v Česku jej patrí Nova.

Slovensko je pre CME tretí najvýnosnejší trh. Dlhodobo vedie Česko, kde Nova vlani vyprodukovala skoro 234 miliónov dolárov, po ňom nasleduje Rumunsko.

  • Tlačiť
  • 0

Tagy CME, Markíza

Diskusia (0 reakcií)