Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Markíza mení majiteľa. Spoločnosť CME kupuje najbohatší Čech Kellner

27.10.2019 | pol | mh

Diskusia (13 reakcií) Pravidlá diskusie

28.10.2019 | martin33

Zaujimava "stuka" v pentacko-esetackom "progresivnom" medialnom rybniku :-)
"Podle serveru aktualně.cz kritizoval, že zejména Evropa je stále více ovládána „ideologií individuální nárokovosti, rovnostářstvím a relativizováním tradičních hodnot." Napsal také, že novodobé ideologie mají tendenci omezovat svobodu, kreativitu a kritické myšlení a vytkl, že „v dnešní rozdělené společnosti stále více převládá zjednodušené vidění světa na úkor dialogu a vzájemného naslouchání.""
http://blog.aktualn...

28.10.2019 | Vauban

jeeej dalsi oligarcha na medialnom poli!

28.10.2019 | Don Quijote

Najviac sa vždy zabávam, keď konzervatívci vyplakávajú, ako si kaviarenský ľavičiari nárokujú monopol na pravdu. A oni pri tom robia to isté ale 100 krát väčšom rozsahu. Zažil som množstvo diskusií o hodnotových témach s konzervatívcami a ich základným a v podstate jediným argumentom na všetko bolo, že oni majú pravdu s veľkým "P", lebo ich pravda vychádza od vyššej moci, t.j. od Boha a je tým pádom absolútna. Má platiť pre všetkých bez rozdielov a je jedno, či si veriaci alebo nie si. Keď som im tvrdil, že každý má právo na svoju pravdu a na svoj spôsob života, tak som bol nihilista a ešte by to znamenalo rozklad spoločnosti a podobné keci. Tak kto si potom nárokuje monopol na pravdu, ten kto všetkým vnucuje svoju "božiu pravdu", alebo ten kto tvrdí, že každý má nárok žiť podľa svojho presvedčenia?

28.10.2019 | martin33

Faktom je, ze konzervativne riesenia, ak uz aj nepochadzaju "od najvyssieho", su, na rozdiel od tych lavicovych aspon overene rokmi praxe aj v tom pozitivnom (mocensky a kulturny vrchol europskej civilizacie na prelome 19. a 20: storocia, ked boli lavicove ideologie len v zarodku) aj v tom negativnom (vsetky snahy o "pokrokovy" rezim skoncili terorom, zabijanim a totalitou, od husitov, cez francuzsku revoluciu az po "pokrokovych" komunistov).

Ja osobne, hlboko respektujem fakt, ze kazdy ma pravo vybrat si svoj sposob zivota a nikto by mu do toho nemal kecat a vobec by mi nevadilo, ak by si laviciari vytvorili svoj "kibuc", kde by zdielali majetok aj zeny a vybudovali si tam gretensku "bezuhlikovu" ekonomiku, kde by v harmonii zilo vsetkych 63 "genderov", pokial by vstup do tohto "cirkusu" nebol povinny. Bohuzial, snahou vacsiny laviciarov je to, aby povinny bol.

28.10.2019 | carlosko

Ja sa až tak nevyznám v "škatuľkovaní", preto sa vopred ospravedlňujem za možno blbú otázku, ale ľavičiari sa v tomto kontexte rovná liberáli?

28.10.2019 | martin33

Standartne "skatulky" uz bohuzial nefunguju - dnesni progresivni "liberali" su vacsinou laviciari (presadzuju vyssie dane a viac moci statnych organov, vacsiu centralizaciu na urovni statu aj EU) a najvacsim paradoxom dnesnej doby je to, ze klasicki liberali su v podstate konzervativci.

28.10.2019 | Don Quijote

Martinko, druhou časťou svojho komentára si len dokázal, že tak ako všetci konzervatívci si plný predsudkov, klišé a do pojmu "ľavice" alebo "progesivizmus" ste si vytvorili jedného spoločného nepriateľa a touto nálepkou môžete označiť každého, kto nezdieľa vaše "Pravdivé" od Boha dané konzervatívne názory. Naozaj pekné bububu, také niečo by ani Harabin nevypotil. Najlepšia je ale tvoja rozprávka o mocenskom a kultúrnom vrchole európskej civilizácie na prelome 19. a 20. storočia. O kultúrnom by sa dalo isto polemizovať, mocenský vrchol isto Európa prežívala, ale to za akú cenu bol vykúpený ťa už nezaujíma. Bezohľadné vykorisťovanie pracujúcich veľkokapitálom (či už v Európe, alebo v USA), ktorý vytváral obrovské molochy a dosahoval monopolizáciu (proti tomu by si mal predsa byť). Európske koloniálne ríše boli vybudované na základoch sociálneho darwinizmu (z ktorého na neskôr vyvinul fašizmus a nacizmus), pôvodný obyvatelia v kolóniách boli okradnutí o svoju pôdu a domovy na úkor európskych prisťahovalcov. Samozrejme sa to dialo pod zástierkou "civilizačnej misie" na zaostalých domorodcoch, reálne sa pod týmto heslom neraz skrývala genocída domáceho obyvateľstva. Samozrejme boli kolonizované krajiny bezohľadne drancované o svoje nerastné a prírodné bohatstvo. Pokiaľ ide o to zabíjanie a totalitu, Ján Hus sa postavil proti "totalite" RKC a Vatikánu. Francúzsky humanisti sa postavili proti feudalizmu (v podstate totalita privilegovanej šľachty). Len tak na záver, isto si to uvedomuješ, že sa kapitalizmus mohol, ako dominantný ekonomicko/spoločenský model rozvinúť len vďaka francúzskej revolúcii, keďže revolucionári sa postarali o likvidáciu feudálnych privilégií a obmedzení a tým uvoľnili cestu Laissez-faire.

28.10.2019 | martin33

Boha tu spominas jedine ty, ja som obciansky konzervativec, ktory sa neviaze na ziadnu ideologiu a konzervativizmus preferujem prave preto, lebo "experimenty na ludoch" v mene "pokroku" vzdy skoncia zabijanim a totalitou. A nepomohol tomu ani fakt, ze myslienky husitov, francuzskych revolucionarov ci komunistov boli na prvy pohlad pekne a dokonca aj v ciastocnom v sulade s prirodzenym pravom.
Tie "neduhy" doby, ked bola Europa na vrchole sa mozu kludne vratit zo strany Ciny alebo Islamu, obohatene o moderne technologie "Velkeho Brata" a Europa vo zvojej slabosti a zaneprazdnenosti "blbostami" (socializmus, genderizmus, gretenizmus, politicka korektnost..) podlahne. Podlahne prave preto, lebo sa porazenecky vzdala toho, na com vybudovala svoju moc - teda na fakte, ze europska civilizacia a europsky sposob zivota je ten najlepsi a to najlepsie preto musi byt sirene do celeho sveta.

28.10.2019 | Don Quijote

Čo je ten európsky spôsob života a európska civilizácia podľa teba? Výhody a pohodlný život len pre hŕstku vyvolených, nových feudálov? Alebo nebodaj demokracia a možnosti pre všetkých, žiť spôsobom, ktorý si zvolil? Občiansky konzervativizmus nie je ideológia? A čo to je, keď nie ideológia. Si zaslepenec, neschopný žiadneho kompromisu a dokazuješ to takmer v každom tvojom komentári. A presne takýto sú konzervatívci, či už občiansky, alebo kresťanský, len ukazujú prstom na druhých, ale sami nanucujú ostatným svoje názory.

29.10.2019 | IvanPe

Bez reformacie a liberalizmu by v Europe pokracovala doba temna, hluposti, nasilia a nevolnictva. To nie je tema do debaty, to je fakt. Ak ti vadi myslienka, ze napad a genialita sa rodi kdekolvek a kedykolvek a iba slobodna a spravodliva spolocnost ho dokaze vyuzit najefektivnejsie, potom nie si nic ine iba tmarsky a najivny hlupak, krory sa snazi si na ukor ostatnych zabezpecit svoju buducnost.
Nakoniec aj to technicke vzdelanie si dostal iba vdaka reformacii a nie vdaka viery v nemenne dejiny, ci sa mylim?

29.10.2019 | martin33

Presne tak, slobodna a spravodliva EUROPSKA spolocnost. Nikde inde na svete sa tento model, zalozeny na jedinecnej kombinacii greckej filozofie a demokracie, rimskeho prava, krestanskeho humanizmu a osvietenskej vedeckej paradigmy prirodzene nevyvinul.

29.10.2019 | BrunoBruno

To bude iba dočasná epizóda. Rozpredám jednotlivé telky miestnym borcom.

03.11.2019 | Mikil

Načo komu bude Markíza?! To asi nikdy nepochopím. Zarobiť sa na nej nedá. Markíza je v platenom balíku a má mizernú programovú kvalitu, kopec reklamy. Streamovacie služby to vyhrajú. Voliča ovplyvňuje internet a cielená propaganda. Fakt to nepochopím.