Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Markíza ešte nevie, či chce ďalšie Priateľky

30.05.2008, 09:01 | Radoslav Augustín | © 2008 News and Media Holding

Má však jasno v tom, že chce ďalší sitcom. Podľa informácií Mediálne.sk padol aj Áno, miláčik!.

  • Tlačiť
  • 7

markiza_logo_3d_gold.gif

Markíza ešte nevie, či si objedná ďalšie diely Priateliek alebo Áno, miláčik!. "V súčasnosti vyhodnocujeme všetky formáty," povedala pre Mediálne.sk hovorkyňa televízie Oľga Dúbravská. "Určite plánujeme pokračovať aj v jesennej vysielacej štruktúre so sitcomom," dodala.

Podľa informácií Mediálne.sk je minimálne osud stredajšieho Áno, miláčik! (vývoj sledovanosti) definitívne spečatený, Markíza si už od spoločnosti Maya neobjedná ďalšie diely adaptácie španielskeho formátu.

priatelky_markiza_mini.jpg


Priateľky zostali ako jediné z expresne produkovaných komediálnych seriálov Markízy. Ich sledovanosť však nie je optimistická.

V ostatnej dobe sa k číslam, pre ktoré padol Áno, miláčik!, priblížili aj Priateľky. Ostatné vydanie získalo podiel pod 30 %, týždeň pred tým boli Priateľky (vývoj sledovanosti) na tridsiatke. Predtým sa stabilizovali na 35-percentnom podieli. Štvrtok pritom nie je konkurenčne ťažký, Panelák dopĺňa prepadák STV Jednotky Deti to vedia najlepšie.

Priateľky zatiaľ zostávajú nažive ako jediný komediálny titul, ktorým Markíza chcela na jar celý týždeň nadviazať na úspech Susedov. Navyše, v júni sa budú vysielať dokonca dva krát týždenne v premiére, nahradia aj Normálnu rodinku (vývoj sledovanosti) v utorok.

Markíza má v zálohe na jeseň minimálne sitcom od Petra Marcina, registrovala si aj názov Agent Stromokocúr, v ktorom využíva meno postavy zo Susedov. Joj pripravuje tiež spin-off Susedov, Kutyil s r. o., nedávno si registrovala aj variáciu Lászlo a Ildikó. Na jeseň teda môže ísť o súboj dvoch pôvodných tvorcov Uragánu či Susedov.

  • Tlačiť
  • 7