Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Marcinov sitcom odštartuje na Jednotke začiatkom januára

04.12.2012, 08:54 | Lukáš Kočišek | © 2012 News and Media Holding

Hlavne, že sa máme radi vyrába RTVS v koprodukcii so spoločnosťou Oreo TV, prvých pätnásť epizód bude stáť 400-tisíc eur

  • Tlačiť
  • 0

Rozhlas a televízia Slovenska (RTVS) v pondelok oficiálne predstavil svoj nový rodinný sitcom s názvom Hlavne, že sa máme radi.

rtvs_logo_oficialne

Projekt vzniká v koprodukcii s produkčnou spoločnosťou Oreo TV, za ktorou stojí producent a režisér Peter Núñez. Z väčšej časti je financovaný zo zmluvy so štátom, predpokladaný podiel RTVS z príspevku štátu je podľa zverejnených dokumentov 75 %, koproducent prispeje štvrtinou rozpočtu.

Prvá séria pozostávajúca z pätnástich 26-minútových epizód bude stáť 400-tisíc eur, pričom zo štátnych peňazí pôjde na výrobu sitcomu 300-tisíc eur.

Zdroj: RTVS

Hlavne, že sa máme radi bude postavené na humorných situáciách, ktoré začnú vznikať, keď pokojný manželský život bývalého futbalistu a jeho manželky – bývalej modelky, vážne naruší príchod excentrickej a panovačnej svokry z Prahy. "Trojgeneračná slovensko–česká rodinka, ktorá rieši viac či menej bežné životné situácie, sa pre televízneho diváka stáva vtipným zrkadlom ich vlastného života," popisuje RTVS námet sitcomu v oficiálnej prezentácii.

Autorom námetu a hlavnou postavou sitcomu je Peter Marcin. "Vždy som chcel robiť tento žáner, vždy som sa mu aj venoval a mám za sebou v tejto oblasti nejaké úspechy. Vymyslel som si to aj preto, lebo som mal pocit, že česko-slovenská téma akoby chýbala na televíznych obrazovkách," vysvetlil na tlačovej konferencii. Jeho manželku stvárni Sabina Laurinová, otca Marián Labuda a svokru Jana Švandová.

Zdroj: Mediálne.sk

"Celý projekt sa rodí tri roky, existujú dva piloty, máme za sebou hromadu castingov. Vo fáze, keď už sme si začali byť istí, že to je dobré a že s tým chceme ísť von, tak sme mali to šťastie, že sme natrafili na RTVS, ktorá pristúpila k projektu s tým, že jej na ňom záleží," zhodnotil producent Peter Núñez.

S česko-slovenskou nostalgiou má Núñez podľa svojich slov skúsenosti od čias, keď ju otvoril v prvej sérii Česko Slovenskej SuperStar. "Vyšlo to vtedy nad všetky očakávania. Teraz som niekde inde a ak sa mi podarí otvoriť vlnu, nazvem to dodatočného česko-slovenského porozumenia aj v oblasti hranej tvorby, tak budem veľmi rád," dodal.

Zdroj: Mediálne.sk

Výroba sitcomu prebieha približne mesiac a pol, v súčasnosti sú hotové štyri epizódy, ďalších päť sa bude nakrúcať v decembri a zvyšok prvej pätnásťdielnej série začiatkom roku 2013. "Pre mňa ako pre producenta to bude mať zmysel, keď ich urobíme viac ako 50. Takže všetko mieri k tomuto, ale závisí to, samozrejme, len a len od prijatia divákmi a viem o tom, že nás nemilosrdne zarežú, keď to nebude fungovať. Sme na to pripravení," skonštatoval Núñez.

Programový riaditeľ RTVS Tibor Búza je s doterajším výsledkom nakrúcania spokojný. "Od počiatku sme k tomu pristupovali veľmi zodpovedne a s rešpektom, pretože sitcom je jeden z najnáročnejších žánrov," zhodnotil. Prvé dva diely si RTVS otestoval v rámci focus groupov. "Ohlasy, ktoré sme z nich získali, sú viac ako pozitívne," dodal.

Zdroj: RTVS

Núñez ocenil, že zo 40-minútovej dĺžky, ktorú začali mať slovenské sitcomy, lebo sa to televíziám hodí do schedulingu, sa Hlavne, že sa máme radi vrátilo ku klasickej 26-minútovej stopáži. "Akýkoľvek funkčný svetový sitcom sa pohybuje na 19 až 20 minútach a už naťahovanie na dĺžku 26 minút je ťažké, 40 minút je absurdné, to je iný žáner," vysvetlil.

Podľa producenta bolo ťažké vysvetliť ľuďom v RTVS, že budú musieť obhajovať vyššiu cenu v pomere nákladov na jednu minútu. "Nebol by problém uvariť z toho aj 50-minútovky, akurát by sme všetci zívali. Toto je veľkorysé a múdre rozhodnutie zo strany RTVS a ja im za to ďakujem," doplnil. "Cieľom bolo naozaj pripraviť dobrú zábavu, nie naplniť štruktúrne okná," uzavrel Tibor Búza.

Premiéru prvej epizódy sitcomu Hlavne, že sa máme radi plánuje RTVS odvysielať v druhý januárový týždeň 2013 na Jednotke.

Osoby a obsadenie

Zdroj: RTVS

Manžel Jozef - Peter Marcin
42 rokov...dobrák, mierne pod papučou. Bývalý futbalista pražského Bohemians, dnes už len verný futbalový fanúšik. Momentálne príležitostný rozhodca.. prevažne však sedí doma, na všetko frfle a pije pivo. Stále sa snaží získať angažmán aspoň v 3. rakúskej lige, ale nič mu nevychádza. Na svojom pražskom angažmáne sa zoznámil so svojou manželkou Jindrou a priviezol si ju na Slovensko (z klubu ho prepustili). Je trochu cholerik, ale ako rýchlo vybuchne, tak sa rýchlo upokojí.

Zdroj: RTVS

Manželka Jindřiška – Sabina Laurinová
40 rokov...bývalá manekýnka s ktorou sa Jozef zoznámil počas svojho účinkovania v Prahe. Nie je síce najbystrejšia, ale nie je ani hlúpa. Má vlastný kozmetický salón v ktorom poskytuje aj nadštandardné služby... ako botox, zväčšovanie pier kolagénom atď. Je optimistická, vyrovnaná sama so sebou aj so svojím životom, väčšinou aj dobre naladená. Jej veľkým koníčkom je sledovanie bulváru a noviniek celebrít, podvedome sa túži tiež dostať do novín a chce aby sa o nej a o jej salóne písalo.

Zdroj: RTVS

Svokra Květa – Jana Švandová
mama Jindřišky, 62 rokov – na dôchodku. Ako mladá tancovala v balete Československej televízie, tak trochu hrala divadlo a vo filme ...s nostalgiou spomína na mladé časy. Nemôže sa zmieriť s tým, že dcéra si zobrala futbalistu. Je fajnová, nič jej nie je dosť dobré. Má ironický až cynický humor, problémové situácie zvláda s gráciou. Pije pravidelne, najradšej má suché Martini s olivou. Teraz sa presťahovala k svoje dcére, aby trávila čas s rodinou. Ona si to užíva, ostatní to však vidia úplne inak...

Zdroj: RTVS

Otec Jozefa - Marián Labuda
67 rokov... energický, bývalý policajt, má záľubu v zbraniach. Je nešťastný z toho, že je na dôchodku, vyhľadáva si rôzne kriminálne prípady a snaží sa ich vyriešiť. Neraz sa sám kvôli tomu dostane do problémov s políciou. Má rád konšpiračné teórie a rád ich rozoberá. Smúti za starými dobrými časmi (myslí socializmus), kapitalizmus mu moc nevonia.

Zdroj: RTVS

Podnájomník Duško – Roman Mrázik
Dušanov otec bol Karolov partner, ktorého zastrelili v akcii – on sľúbil, že sa o neho postará. Duško sa väčšinou času len povaľuje v dome a vymýšľa nové kšefty a “lukratívne” biznisy. Dušan je trošku zabrzdený. Chcel by zarábať na kšeftoch, no jeho nízke IQ mu to nedovoľuje, pretože vždy niečo pokazí...

Zdroj: RTVS

Dcéra Michaela - Dominika Richterová
19 rokov... dcéra Jozefa a Jindřišky, ktorá študuje prvý ročník „na ekonomickej“ v Bratislave. Domov sa vracia len z času na čas, väčšinou ostáva na internáte v Bratislave. Má šťastie na divných frajerov – páčia sa jej “nebezpeční” chlapíci, čo jej rodičov privádza do šialenstva. Je jedináčik, takže je ich zlatíčko...

Zdroj: RTVS

Tvorivý tím

Námet: Peter Marcin
Dramaturg: Dana Garguláková
Kreatívny producent: Jano Gordulič
Vedúci projektu: Anton Ondrejka
Producent: Peter Núñez
Hlavný kameraman: Peter Bencsik
Réžia: Viktor Csudai, Peter Marcin

  • Tlačiť
  • 0

Diskusia (0 reakcií)