Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Marcin ponúkol Markíze vlastný sitcom

06.12.2007, 05:06 | Radoslav Augustín | © 2007 News and Media Holding

Ide o prvý prípad, kedy obaja tvorcovia ponúkajú jednej televízii rozdielny projekt.

  • Tlačiť
  • 0

Herec a spolurežisér najúspešnejšieho domáceho pôvodného titulu Susedia Peter Marcin podľa informácií Mediálne.sk ponúkol televízii Markíza nový sitcom Obecný úrad. Televízia už na stole má aj projekt autora Susedov Andyho Krausa Sestričky. Ide o prvý prípad, kedy obaja tvorcovia ponúkajú jednej televízii rozdielny projekt.

kraus_marcin_oto_sita.jpg


Andy Kraus a Peter Marcin pravidelne spolu preberajú divácke ceny.

Markíza potvrdzuje, že pre pokračovanie sitcomového slotu aj v druhej polovici sezóny má viaceré možnosti. "Markíza uvažuje o viacerých alternatívach. Ktorá z nich sa dostane do vysielania, bude výsledkom rokovania developmentu," povedal pre Mediálne.sk riaditeľ TV Markíza Václav Mika. Peter Marcin sa k akýmkoľvek otázkam o Obecnom úrade odmietol vyjadriť.

Nevyhnutne nemusí ísť o súboj o jeden slot pre druhú polovicu sezóny, nedávno založené oddelenie vývoja formátov Markízy si môže námety poistiť aj pre budúcnosť.

Susedia sa vysielajú od začiatku sezóny 2006/2007, Markíza hneď po ukážke stabilných 60-percentných podielov začala rokovanie o druhej sérii a podarilo sa jej s tvorcami dohodnúť aj na tretej sérii. Pri obrovskej výkonnosti sa postupne ako ďalší veľký benefit seriálu ukázala možnosť zúžitkovať reprízu seriálu v prime-time ešte v ten týždeň, ako sa odvysielala premiéra.

Okrem toho televízia pracovala niekoľkokrát s obnovenými premiérami seriálu, samostatné epizódy vysielala jednorázovo naproti siným eventom konkurencie. Za rok sa vysielali v pondelok, stredu, piatok i sobotu, kde sa ukázali ako zatiaľ jediná stabilná alternácia najsilnejšieho formátu Jednotky STV Pošta pre teba. Silvestrovským vydaním sa Susedia zastavia na počte 51 epizód a 1 špeciál.

Prvý diel seriálu Susedia

Marcin a Kraus začali televíznu kariéru zabávačov v roku 2001 na STV v Uragáne. Program sa stal jedným z najúspešnejších zábavných programov v novodobej histórii verejnoprávnej televízie. V roku 2003 kúpila Uragán od producenta programu spoločnosti Maya Markíza, reprízy svojich dielov ešte do roku 2005 vysielala STV. Začiatkom roku 2005 sa Kraus a Marcin rozhodli výrobu ďalších dielov Uragánu zastaviť a pripraviť nový formát.

Televízia na tvorcov tlačila a už na jeseň sezóny 2005/2006 bol predstavený mierne modifikovaný a výpravnejší Hurikán. Ten už produkovala Markíza interne, s Krausom a Marcinom podpísala televízia exkluzívne zmluvy. V lone Hurikánu vznikol námet pre sitcom Susedia.

Ukážka zo show Uragán (2003)

Ukážka zo show Hurkán (2005)

  • Tlačiť
  • 0

Diskusia (0 reakcií)