Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Majster talkšou sa lúčil. Obama ho poslal na Antarktídu

07.02.2014, 08:51 | ČTK

V emotívnej atmosfére sa v noci na piatok rozlúčil zrejme najznámejší americký komik Jay Leno s moderovaním populárneho programu The Tonight Show na stanici NBC.

  • Tlačiť
  • 0

Tagy

NBC

Po 22 rokoch opustil so slzami v očiach talkšou, ktorej vtlačil tvár a ktorú dodnes kopírujú desiatky komikov v USA aj po celom svete.

Osobne či prostredníctvom videozáznamu sa s Lenom rozlúčilo niekoľko prominentných Američanov vrátane prezidenta Baracka Obamu.

Šesťdesiattriročný komik nazval pôsobenie v relácii „najlepšími 22 rokmi života“. S reláciou sa už lúčil raz pred piatimi rokmi, dlho ale nevydržal a vrátil sa späť. Tentoraz je však podľa neho odchod definitívny.

„Ste hrozne milí. Nemám rád lúčenia, ale NBC má,“ povedal divákom vo svojom poslednom programe.

J. Leno poznamenal, že počas prvého roka vysielania stratil matku, rok nato otca a neskôr aj brata. „Tým som zostal celkom bez rodiny. A títo ľudia sa stali mojou rodinou,“ vyhlásil dojatý zabávač smerom k štábu relácie.

Hosťami jeho poslednej šou boli spevák Garth Brooks a herec Billy Crystal, ktorý sa objavil aj vo vôbec prvej Lenovej The Tonight Show. B. Crystal sa v jednej chvíli zahral na moderátora, keď požiadal o hudobný pozdrav pre Lena známe osobnosti ako moderátorku Oprah Winfreyovú, herca Jacka Blacka či modelku Kim Kardashian.

V prednahratom videoposolstve sa s Lenom rozlúčil ďalší rad osobností vrátane prezidenta Obamu, ktorý bol pred časom tiež jedným z jeho hostí.

„Jay, za tie roky ste o mne povedali pekne veľa vtipov, ale nemajte strach. Nehnevám sa. Dúfam, že máte poriadny kabát, chlape,“ vyhlásil Obama v žarte s dôvetkom , že J. Lena menuje americkým veľvyslancom na Antarktíde.

Odchádzajúceho komika nahradí v šou 17. februára jeho mladší kolega Jimmy Fallon. „Sledujte Jimmyho Fallona. Vďaka, ľudia , uvidíme sa neskôr! Už idem domov, miláčik!“ povedal J. Leno na záver.

  • Tlačiť
  • 0

Tagy NBC

Diskusia (0 reakcií)